Koktajl kokosowo migdałowy

Witam serdecznie! U nas wiosna! Humor od razu lepszy, aż się chce wyjść na spacer i zażyć upragnionych, ciepłych promieni. Sama przyjemność. Jeszcze przyjemniej usiąść w zaciszu na balkonie i siorbać powoli pyszny koktajl kokosowo migdałowy! Smoothies czyli koktajle niekoniecznie muszą być na krowim mleku lub jogurcie. Niemleczne produkty jak kokosowe mleko,mleko owsiane, migdałowe czy sojowe świetnie nadają się do robienia koktajli. Kokosowy koktajl to mój ulubiony i za każdym razem robię go trochę inaczej.

Dzisiaj proponuję Wam wypróbować przepis na koktajl z kokosowym mlekiem. W tym koktajlu znajduje się mnóstwo dobrych rzeczy jak migdałowe masło, daktyle i banan. Bardzo polecam!

koktajl kokosowo migdałowy

Koktajl kokosowo migdałowy

Składniki:

na 2 porcje

1 puszka kokosowego mleka

1 łyżka kakao

1 banan, zamrożony

4 daktyle

2 łyżki migdałowego masła

szczypta waniliowej pasty

2 łyżki kokosowych wiórków

2 łyżki migdałowych płatków

2 łyżki rozpuszczonej czekolady

2 czubate łyżki kokosowej śmietanki

kokosowy koktajl

Otwórz mleko i odbierz łyżką gęsty kożuch – śmietankę. Włóż do lodówki. Kokosową śmietankę można ubić dopiero po uprzednim schłodzeniu. Resztę mleka zmiksuj z daktylami, kakao, rozdrobnionym bananem i wanilią. Zamocz brzegi puczarków w rozpuszczonej czekoladzie i obtocz w uprażonych kokosowych wiórkach i migdałowych płatkach. Napełnij pucharki koktajlem, a na wierzchu połóż łyżkę ubitej kokosowej śmietanki. Udekoruj czekoladą , wiórkami i migdałami.

9 Komentarzy

  • Polączenie kokosu i migdałów – jest zabójcze, moje ulubione :D A jeszcze ten dodatek banana, wanilii… Mmmmniam,! Ten pucharek wygląda jak milion dolarów, oj nie wiem czy bym na jednym takim skończył. :)
    A wiesz, nie miałem pojęcia, że tą śmietankę z mleka kokosowego można ubić! :) Śmietany ze zwykłej kremówki nie lubię, ale ta wydaje się kusząca :)

  • Nie bardzo rozumiem, jak uzyc mleka kokosowego tutaj… Czyli nie potrzebuje osobnej smietanki, tylko ja obieram z tej puszki mleka (mam w domu i smietanke kokosowa, i mleko)? No i tej smietanki w puszce jest wiecej niz dwie lyzki, mam obrac i ubic wszystko, czy tylko tyle na te dwa koktajle?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *