Czyżby już świątecznie…

…no nie zupełnie, bo do  świąt jeszcze kawałek ale dzisiaj chcę Wam zaproponować śledzie w jarmużowym pesto, które na pewno pasują na świąteczny stół. Podobne  śledzie jadłam na spotkaniu blogerów i dzisiaj kolejny przepis z tej imprezy, który spróbowałam odtworzyć. Muszę przyznać, że moje śledzie wyszły bardziej doprawione. Bardzo lubię śledzie, nawet polubiłam słodkie szwedzkie śledzie. Mimo wszystko robiąc śledzie na słodko i tak moje śledzie są o wiele mniej słodsze. Zapewniam Was, że śledzie w jarmużowym pesto są bez cukru i smakują super.

Szwedzi lubią śledzie z ziemniakami, podobnie jak Polacy. U nas w domu zawsze były ziemniaki do śledzia w śmietanie No cóż jak pisałam wcześniej jestem dosyć osamotniona u mnie w rodzinie, bo moje dzieci śledzi nie jedzą, a mój małżonek jedynie lubi rolmopsy. Jestem ciekawa, czy mu będą smakować dzisiejsze śledzie.

śledzie marynowane w pestoPrzepis na śledzie w jarmużowym pesto

Składniki:

4 porcje

  • 3 duże solone filety śledziowe
  • 200 ml pesto z jarmużu
  • skórka otarta z cytryny i sok z połowy
  • olej
  • sól i pieprz do smaku

kanapka ze śledziemPrzygotuj pesto z powyższego przepisu( kliknij w link). Ja zrobiłam to pesto tym razem z pestkami dyni. Śledzie po uprzednim namoczeniu podziel na małe kawałeczki i wymieszaj z pesto. Dopraw sokiem i otartą skórką z cytryny, pieprzem i solą w razie potrzeby. Śledzie muszą trochę przejść pesto i smakują najlepiej po kilku godzinach w lodówce.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *