Jakie hobby mają najsłynniejsi na świecie szefowie kuchni?

Gotowanie jest tym, co pozwala ludziom istnieć jako żywe organizmy, bo bez jedzenia człowiek po prostu nie jest w stanie przeżyć, a monotonia potraw i pospolite smaki mogą całkowicie zniechęcić do jedzenia, dlatego ludzkość stworzyła tak niesamowity trend jak profesjonalne gotowanie. Dziś gotowanie szybko ewoluuje, rozszerza się i pojawiają się nowi mistrzowie kuchni, ale wciąż nikt nie zapomina o najbardziej znanych szefach kuchni, którzy wciąż są obecni, nawet po kilkudziesięciu latach kariery.

Ale szefowie kuchni to też ludzie i uwielbiają spędzać swój wolny czas robiąc to, co kochają. Ale co oni lubią robić? Dowiedz się tego z naszej opowieści!

Hobby znanych szefów kuchni

Anthony Bourdain

Kariera Amerykanina rozpoczęła się od pracy na zmywaku, a następnie rozwinęła się w kierunku gotowania. Oprócz swojego głównego zajęcia, Bourdain zajmuje się również pisaniem książek fabularnych i dokumentalnych, co jest jego głównym hobby. Koneser egzotyki stale podróżuje i prowadzi program “No Reservations”. Dzięki takim fîlmikom, jak ten, w których pojawiają się oryginalne przepisy z nutką błyskotliwego humoru, widzowie Bourdaina kochają go tak bardzo, że zapewnia on sobie dodatkowy zarobek na swojej ulubionej rozrywce. Ponadto, szef kuchni nie jest nieśmiały i wykorzystuje wszystkie możliwe sposoby monetyzacji, więc często można spotkać reklamy kasyno online legalne na prawdziwe pieniądze w jego filmach.

Heston Blumenthal

Brytyjczyk zyskał światową sławę dzięki swojemu uzależnieniu od kuchni molekularnej. Restaurator Fat Duck zdobył trzy gwiazdki Michelin, które bez problemu zachowuje do dziś. Kucharz samouk wymyślił lody o smaku jajecznym, kaszkę ślimakową, płatki pasternakowe i wiele innych nietypowych potraw, które wzbudziły i zainteresowanie i potępienie. Prawda jest taka, Heston Blumenthal traktuje swoją pracę jak hobby.

Niektórzy krytycy dopatrywali się nienaturalności w przepisach Blumenthala i negatywnie komentowali jego przemianę migdałów w ser i szparagów w chleb, jednak wbrew pozorom ten szef kuchni jest dziś jednym z najbardziej znanych.

Gordon James Ramsay

Mistrz chciał poświęcić swoje życie piłce nożnej, ale kontuzja kolana zmieniła jego plany. Najlepszy szef kuchni na świecie ma temperament, o którym wielokrotnie dowiadywaliśmy się w programach The Master Chef, Boiling Point oraz The F Word. Ramsay jest właścicielem 22 restauracji, trzech pubó i ma na swoim koncie kilka opublikowanych kilka książek. W mediach społecznościowych szef kuchni bezlitośnie krytykuje wysiłki niedoświadczonych amatorów. Ramsay jest warty 175 milionów dolarów i zasłużenie dzierży tytuł najlepszego z najlepszych.

Pomimo tego, że kontuzja przekreśliła karierę piłkarską Gordona, jego głównym hobby pozostaje amatorska gra w piłkę nożną oraz nadawanie – blogowanie oraz pisanie książek.

Mario Batali

Po studiach chłopak pracował na zmywaku, ale wytrwałość się opłaciła i po dwóch miesiącach awansował na szefa kuchni. Batali marzył o tym, by włoskie jedzenie pokochano w USA i otworzył 10 restauracji. Prowadził programy tematyczne, napisał dziewięć książek i właściwie gotowanie i z nim związane zajęcia jest jego głównym hobby.

Jednak Mario znajduje też czas na inne pasje jak wędkarstwo i ceramikę. Dziś słynny szef kuchni, którego dochód wynosi 25 milionów dolarów, kontynuuje swoją ulubioną rozrywkę, tworząc wspaniałe dania na rodzinne obiady i pisząc książki.

Nobuyuki Nobu Matsuhisa

Urodzony w Japonii restaurator z powodzeniem łączy motywy azjatyckie i peruwiańskie. Sieć restauracji stworzona wspólnie z aktorem De Niro liczy 17 lokali. Profesjonalista może z łatwością przygotować 30 przysmaków w ciągu godziny. Nobuyuki ma 70 lat, ale jest pełen energii i do dziś kontynuuje swoją niesamowitą karierę.

W wolnym czasie Nobuyuki preferuje jednak karierę aktorską. Szef kuchni wystąpił w “Pamiętniku gejszy”, “Austinie Powersie” i wielu innych filmach. Aktorstwo to po kuchni jego drugie hobby.

Jamie Oliver

Najbogatszy szef kuchni na świecie! Brytyjczyk dysponuje majątkiem 400 milionów dolarów. W wolnym czasie Jamie angażuje się w działalność charytatywną, uczy młodych ludzi, propaguje kult zdrowego odżywiania i wiele innych rzeczy, które są jego hobby.

Mistrz sponsoruje 30 restauracji, a za swoją działalność społeczną został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W 1999 r. miał zaszczyt gotować obiad dla brytyjskiego premiera T. Blaira. Nie trzeba dodawać, że premier i jego żona byli bardzo zadowoleni.

Arno Donckel

Potomek normańskich rolników był szkolony przez M. Gérarda, A. Ducasse’a i J. Nomiko. Arnaud doskonalił techniki kulinarne, uczył się podstaw dyscypliny, a w poszukiwaniu rzadkich smaków eksplorował odległe rejony Prowansji. To właśnie te kulinarne podróże stały się jego hobbym. Donckel uwielbia podróżować, no i co tu dużo mówić, stać go na to.

Dziś Francuz proponuje kuchnię śródziemnomorską, łącząc kawior z groszkiem, gołębiem i marcepanem. Według szefa kuchni, gotowanie można porównać do tworzenia perfum. W kuchni oprócz pięknego aromatu potrawy muszą jeszcze dobrze smakować.

Johnny Boer

Holender prowadzi własną restaurację, tworząc nietypowe wersje tradycyjnych potraw. Jego żona jest sommelierem i odpowiada za kartę win, atmosferę w restauracji, jak i wychowanie dzieci. Otwarta w 1992 roku restauracja od razu otrzymała pierwszą gwiazdkę Michelina, a do 2004 roku Boer uzyskał już  trzecią. Domowa atmosfera i oryginalne pomysły szefa kuchni są doceniane przez klientów, a łodzie, na które szef kuchni zabiera swoich klientów, noszą nazwy jego spadkobierców. Sam je wykonuje w wolnym czasie. Johnny łączy to nietypowe hobby z tworzeniem nowych akcentów we wnętrzach swoich lokali oraz opracowywaniem nowych pozycji w menu.

Wniosek

Jak widać, większość sławnych szefów kuchni wciąż trzyma się podobnego sposobu spędzania wolnego czasu – gotowania i wszystkiego, co z nim związane. Główne zajęcia gwiazd kulinarnych to prowadzenie podcastów, pokazów, kanałów społecznościowych, pisanie książek, opracowywanie nowych smaków i uczenie ludzi podstaw gotowania. Mimo mnóstwa zajęć, mistrzowie kuchni jak my wszyscy są normalnymi ludźmi, którzy kochają swoją pracę i mają czas na hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *