Olejek z nasion marchewki

Olejek z nasion marchewki to wspaniała pielęgnacja na noc. Używam go od kilku miesięcy i muszę przyznać, że bardzo dobrze mi służy. Ponieważ jestem dojrzałą kobietą moja skóra wymaga lekkiego natłuszczenia. Olejek z nasion marchewki świetnie się sprawdza również jako podkład. Nadaje skórze naturalny połysk, skóra jest elastyczna i pozbawiona przesuszonych miejsc. Olejek spełnia swoją funkcję zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy wilgotność powietrza drastycznie się zmniejsza. Teraz kiedy temperatura na dworze spada, a w domu grzeją kaloryfery doceniam go jeszcze bardziej.

olejek z nasion marchewki

Dostałam olejek latem w prezencie. Trochę podeszłam do niego sceptycznie, bo wydawało mi się, że będzie za tłusty. Moje obawy okazały się jednak bezpodstawne. Olejek bardzo dobrze wchłania w skórę, która staje się aksamitna i naturalnie połyskująca. Łatwo rozciera się palcami.

Olejek z nasion marchewki skutecznie podtrzymuje koloryt skóry po opaleniu. Sam olejek jest lekko żółty i pachnie jak uprażone nasiona słonecznika. Fakt, że olejek pielęgnuje opaleniznę nie zdziwił mnie. Ten sam efekt można uzyskać pijąc marchewkowy sok. Pamiętam jak moje starsze dzieci zostały niewinnie oskarżone o to, że mają żółtaczkę. Dopiero jak wytłumaczyłam, że dzieci piją codziennie marchewkowy sok panie przedszkolanki uspokoiły się.

marchewka_melanina

Dlaczego warto jeść marchewkę i pić soki z marchewki? Marchewka jest bogatym źródłem karotenów, jednak najwięcej zawiera β- karotenu, który chroni skórę przed poparzeniem słonecznym i przyczynia się do manifestacji opalenizny. β-karoteny pobudzają produkcję melaniny. Melanina to naturalny pigment występujący w skórze, który chroni nas przed słońcem. Oczywiście jest wiele innych produktów, które zawierają β-karoteny ale marchew ma ich najwięcej. Nie wszyscy jednak lubią marchewkę i mają na nią „długie zęby”. Dlatego olejek z nasion marchewki jest dobrą alternatywą zwłaszcza dla skóry twarzy, która jest najwięcej eksponowana na słońce i to nie tylko latem.

Olejek z nasion marchewki jest bardzo wydajny. Stosuję go 2 razy dziennie. 30 ml buteleczka z pompką wystarcza mi na około dwa miesiące. Produkt, którego używam jest pochodzenia ekologicznego.

 

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *