Olejek z nasion marchewki

Olejek z nasion marchewki to wspaniała pielęgnacja na noc. Używam go od kilku miesięcy i muszę przyznać, że bardzo dobrze mi służy. Ponieważ jestem dojrzałą kobietą moja skóra wymaga lekkiego natłuszczenia. Olejek z nasion marchewki świetnie się sprawdza również jako podkład. Nadaje skórze naturalny połysk, skóra jest elastyczna i pozbawiona przesuszonych miejsc. Olejek spełnia swoją funkcję zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy wilgotność powietrza drastycznie się zmniejsza. Teraz kiedy temperatura na dworze spada, a w domu grzeją kaloryfery doceniam go jeszcze bardziej.

olejek z nasion marchewki

Dostałam olejek latem w prezencie. Trochę podeszłam do niego sceptycznie, bo wydawało mi się, że będzie za tłusty. Moje obawy okazały się jednak bezpodstawne. Olejek bardzo dobrze wchłania w skórę, która staje się aksamitna i naturalnie połyskująca. Łatwo rozciera się palcami.

Olejek z nasion marchewki skutecznie podtrzymuje koloryt skóry po opaleniu. Sam olejek jest lekko żółty i pachnie jak uprażone nasiona słonecznika. Fakt, że olejek pielęgnuje opaleniznę nie zdziwił mnie. Ten sam efekt można uzyskać pijąc marchewkowy sok. Pamiętam jak moje starsze dzieci zostały niewinnie oskarżone o to, że mają żółtaczkę. Dopiero jak wytłumaczyłam, że dzieci piją codziennie marchewkowy sok panie przedszkolanki uspokoiły się.

marchewka_melanina

Dlaczego warto jeść marchewkę i pić soki z marchewki? Marchewka jest bogatym źródłem karotenów, jednak najwięcej zawiera β- karotenu, który chroni skórę przed poparzeniem słonecznym i przyczynia się do manifestacji opalenizny. β-karoteny pobudzają produkcję melaniny. Melanina to naturalny pigment występujący w skórze, który chroni nas przed słońcem. Oczywiście jest wiele innych produktów, które zawierają β-karoteny ale marchew ma ich najwięcej. Nie wszyscy jednak lubią marchewkę i mają na nią “długie zęby”. Dlatego olejek z nasion marchewki jest dobrą alternatywą zwłaszcza dla skóry twarzy, która jest najwięcej eksponowana na słońce i to nie tylko latem.

Olejek z nasion marchewki jest bardzo wydajny. Stosuję go 2 razy dziennie. 30 ml buteleczka z pompką wystarcza mi na około dwa miesiące. Produkt, którego używam jest pochodzenia ekologicznego.

 

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *