Zaproszenie do akcji Szafranowa kulinaria

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelnikow i blogerow  do wziecia udzialu w akcji Szafranowa kulinaria.

Szafran zwany jest często najdroższą przyprawą na świecie. Na szczęście, nie trzeba aż tyle szafranu, żeby uzyskać jego walory smakowe jak również fantastyczny kolor. Szafran to słupki kwiatowe z krokusa. Potrzeba około 200.000 kwiatów krokusa aby otrzymac 1 kg szafranu.

Szafran to przyprawa często używana w kuchni, nie tylko do wypiekow, a w niektórych krajach jak np. w Szwecji ściśle powiązana ze świętami Bożego Narodzenia. Dla mnie zawsze święto, bo używam szafranu często do wypieków, marynowania mięsa, słodkich kremów, sosów, chleba…Mam nadzieję, że lubicie szafran tak samo jak ja, a że święta za pasem warto się zapoznać z nową potrawą czy wypiekiem z szafranem w roli głównej, które może trafią na Wasz świąteczny stół. Wszystkie rodzaje przepisów sa mile widziane.

Każdy wpis musi być zatytułowany nazwą potrawy i zawierać jej zdjęcie.
Wpisy nie oznaczone bannerkiem akcji lub linkiem do zaproszenia z mojego bloga, będą odrzucane.

Akcja potrwa od 24 listopada do 09 grudnia 2012. Przepisy można dodawać na Durszlaku , na stronie akcji. Osoby które nie mają bloga, mogą wstawić zdjęcie potrawy z przepisem w opisie na profilu strony na Facebook lub w komentarzu do tego wpisu. Będzie mi bardzo miło, jeśli polubicie mnie na Facebook. Zapraszam!!!

 

Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
Szafranowa kulinaria

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *