Jak zorganizować bankiet?

Jeżeli zamierzacie zorganizować bankiet, to musicie pamiętać o kilku rzeczach. Należy zadbać o kilka elementów, aby spotkanie przebiegało zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

 Przygotuj listę potencjalnych gości oraz zrealizuj zaproszenia

Na samym początku warto usiąść z kartką papieru i wypisać osoby, do których wyślemy zaproszenia. Mając takową listę musimy zamówić lub samemu stworzyć projekt zaproszenia i wydrukować go w drukarni. Warto zrobić to dużo wcześniej, ponieważ czas przygotowania i dostarczenia zaproszeń może z wielu przyczyn znacznie się wydłużyć.

 hotel LenartDowiedz się ile osób przyjdzie na bankiet

 Po wysłaniu zaproszeń należy potwierdzić obecność osób. Takowa lista pomoże dobrać odpowiedni lokal pod ilość gości. W przypadku, gdy organizujesz spotkanie u siebie, to dzięki szczegółowej liście będziesz mógł przygotować konkretną ilość miejsc oraz poczęstunek.

 cateringWybierz odpowiednią firmę cateringową

Jeżeli zamierzasz korzystać z usługi cateringu, to znajdź firmę, która przygotuje dla Ciebie smaczne posiłki. Warto poświęcić na to więcej pieniędzy i być spokojnym o jakość potraw. Wielu osobom w pamięci zapadnie właśnie ten element bankietu, więc trzeba zatroszczyć się, aby wypadł on pozytywnie. Ustal również z firmą, jakie potrawy podasz na bankiecie. Ważna jest zarówno ich prezentacja na stole, jak i smak.

 bankiet hotel LenartRozrywka

 Zadbaj także o część rozrywkową. Może to być przykładowo występ wokalistów. Czasami warto także oprzeć bankiet na odpowiednim wydarzeniu i klimatycznie przystroić salę.

Przynajmniej tydzień przed bankietem upewnij się, że zarówno sala, jak i posiłki będą gotowe na czas

Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem bankietu warto upewnić się, że grupa cateringowa przygotuje dla nas pożywienie na czas. Oczywiście firmy powinny kontrolować zamówienia, ale nie zaszkodzi im przypomnieć o sobie. Warto także odwiedzić lokal, w którym odbędzie się bankiet i podobnie jak wcześniej upewnić się, że będzie on gotowy na dzień spotkania.

 Nie spóźnij się

W dniu spotkania pojaw się na miejscu znacznie wcześniej. Sprawdź czy wszystko jest gotowe i dopracuj szczegóły. Zapas czasowy pozwoli Ci także przyjąć gości, którzy zjawią się wcześniej.

 partyBądź aktywny podczas bankietu

Zadbaj aby każdy z gości odczuł Twoją obecność. Uczestnicz w konwersacjach i stwarzaj nowe. Nie możesz zaniedbać żadnej, zaproszonej osoby!

Artykuł dostarczył Hotel w Wieliczce Lenart.

 

4 komentarze

  • Super poradnik! Fajnie opisany, i prosty do przyswojenia.
    Jeśli szukacie jakiś lokal lub catering to polecam KonferencjeiBankiety.pl – mają całkiem sporo propozycji
    Pozdrawiam

  • Jeszcze nie miałam okazje przygotowywać bankietu ale na jakieś małe uroczystości w domu tego typu rzeczy udawało mi się przygotować.

  • My też mieliśmy taki ślub w plenerze i to naprawdę super sprawa! Za organizację była odpowiedzialna firma Catering Arts, która świetnie sobie ze wszystkim poradziła. Dzięki niej mieliśmy pyszne jedzenie oraz namioty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *