Coca cola w codzienniej diecie

Coca cola jest jednym z najbardziej ulubionych napojów ludzi na całym świecie. W wielu rodzinach stanowi nieodzowny element każdego obiadu, w innych podaje się ją tylko w upały lub do przygotowania drinków alkoholowych. Są też tacy, którzy mają ją zawsze przy sobie.

Dlaczego coca cola jest tak lubiana?

Wyjątkowy smak coca coli, który z jednej strony jest słodki, a z drugiej nieprzesłodzony, delikatne bąbelki łaskoczące podniebienie i to niepowtarzalne uczucie orzeźwienia, które daje wypicie schłodzonego napoju to kilka podstawowych rzeczy, za które ją lubimy. Dodatkowo coca cola pasuje do większości dań. Szczególnie słonych, mięsnych, dobrze przyprawionych czy smażonych. Podkreśla smak nie tylko każdego fast foodu, ale również pysznego domowego obiadu.

Coca cola to także doskonałe rozwiązanie, jeśli spodziewamy się gości lub chcemy mieć w domu coś dobrego do picia, co będziemy mogli położyć na stół, gdy ktoś odwiedzi nas niespodziewanie. Coca cola jest idealna do tego. W końcu każdy uwielbia jej smak.

Pomimo wszystkich powyższych zalet, jakie w sobie ma coca cola, niektórzy twierdzą, że nie powinno się jej pić, bo jest szkodliwa. I tutaj warto zadać sobie pytanie: Czy picie coca coli rzeczywiście szkodzi?

Odpowiedź może być tylko jedna. Gdyby rzeczywiście tak było, to nie zostałaby wprowadzona do sprzedaży. W końcu każdy produkt spożywczy musi być przebadany i mieć stosowne pozwolenia, zanim trafi do sklepów. Oczywiście spożywanie coli w nadmiarze może być szkodliwe, tak samo jak jedzenie dużej ilości mięsa, które zakwasza organizm, słodyczy, przesadzanie z ilością soli czy nawet soków.

Wielbiciele coca coli nie powinni się przejmować tym, co mówią inni. Wystarczy, że zachowają zdrowy rozsądek. Oczywiście coca cola nie powinna być jedynym napojem. Warto pić też wodę, która jak wiemy, ma najlepsze właściwości nawadniające organizm.

Coca cola to także sposób na wyrażenie siebie i styl życia. Doskonale pasuje nie tylko na relaks na plaży, ale również szybko zaspokoi pragnienie podczas jazdy na rolkach, rowerze czy deskorolce.

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

12 komentarzy

 • Ja tam jednak myślę, że w obecnych czasach ten napój jest szkodliwy, raczej jego regularne stosowanie w nadmiarze, a to się coraz częściej zdarza. Coraz więcej dzieci zamiast po wodę czy soki sięga właśnie po coca-colę. Ja widzę zgubne efekty po moim bracie, który niemal codziennie pije ten napój i sporo już przytył.
  Rozumiem picie tego napoju raz na ruski rok, ale to się zdarza coraz rzadziej (stwierdzenie z obserwacji).

  • Na pewno masz rację, choć ja dodam, że szklanka oryginalnej coli i szklanka soku pomarańczowego czy innego soku zawierają tyle samo cukru. pytanie zatem jest co szkodzi cukier czy coca cola…Oczywiście podniosą się głosy, że sok pomaranczowy jest zdrowy , bo zawiera witaminę C…Wątróbka zawiera więcej witamin i składników odżywczych niż sok z pomarańczy…

 • Jak dla mnie zbyt słodka i za mocno gazowana, ale sprawdza sie na problemy żołądkowe i podnosi energię kierowcy przed długą jazdą…

 • W dzieciństwie zawsze cola u nas w domu musiała być :P Ale kiedy same stwierdziłyśmy, że się od niej musimy odzwyczaić to tak już minęło dobre 10 lat jak jej nie piłyśmy :) Jakoś nie specjalnie tęsknimy, bo nawet jeżeli ktoś nas nią częstuję to po prostu odmawiamy, bo nie mamy na nią ochoty :)

  • O to super! Ja też nie pijam jej od długich lat, bo w ogóle nie piję słodkich gazowanych napojów. Jeśli już mam ochotę to raczę się coca zero

 • Nie do końca się zgadzam. Coca cola ma mnóstwo cukru i działa w ten sposób, że bardzo trudno wypić niewiele…Stąd większość osób przesadza z jej ilością, a to niestety nie jest zdrowe.

  • Masz absolutną rację! Puszka 33 cl to 30 gram cukru! Ale ludzie nie wierzą,żę w tej samej ilości soku pomarańczowego jest tyle samo cukru…

 • nie wielka róznica ale ja osobiście wolę Pepsi ;) Od czasu do czasu mam chęć się napić czegoś gazowanego. Pamiętam tez jak córka była mała i z powodu biegunki wylądowała w szpitalu to lekarz kazał jej podawać własnie rozgazowaną colę; całe szczęście że sama słyszała i piła bo teraz choć ma 12 lat gazowanych napojów nie tknie, ba nawet na sok trudno ją namówić

  • Rzadko kiedy się zdarza, że dzieci nie lubią gazowanych napojów…Moje piją mleko i wodę i taki wybór mają w szkolnej stołówce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *