Kiedy zacząć stosować krem przeciwko zmarszczkom?

Niestety, nikt z nas nie będzie wiecznie młody. Co więcej, część z nas nie wie, jak szybko mogą dać o sobie pierwsze oznaki starzenia się. Tymczasem zmarszczki mogą pojawić się już w okolicach dwudziestego piątego roku życia, a czasem wcześniej, jeśli nie dbamy o siebie odpowiednio.

W jakim wieku używać kremu na zmarszczki?

Ogólnie przyjęło się, że krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet to produkt dla pań po trzydziestym roku życia. Jednak nie bez powodu spora grupa celebrytek stosuje kremy na zmarszczki dobrych parę lat wcześniej. Przede wszystkim w okolicach dwudziestego piątego roku życia nasz organizm zaczyna produkować mniejsze ilości kolagenu. Jest to główne białko budulcowe, które odpowiada za jędrność i gładkość naszej skóry. To właśnie jedna z przyczyn tego, że na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki.

Z tego właśnie powodu sięganie po krem na zmarszczki w młodym wieku wcale nie jest dziwnym pomysłem. Można w myśl starej zasady powiedzieć, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Często reagujemy dopiero w momencie, gdy na naszej skórze pojawią się już pierwsze niedoskonałości. Wtedy często jest już jednak dość późno na skuteczną reakcję, a cały problem można było zdecydowanie odwlec w czasie, gdybyśmy odpowiednio wcześniej zadbali o swoją skórę.

Dodajmy do tego, że na sklepowych półkach znajdziemy produkty dostosowane do naszego wieku. Na przykład w przypadku Vichy krem pod oczy mamy pewność, że decydujemy się na produkt, którego skład będzie najbardziej odpowiadał potrzebom naszej skóry.

codojedzenia

Najważniejsze składniki kremów przeciwzmarszczkowych

Krem powinien być dopasowany do typu naszej skóry, jej potrzeb oraz naszego wieku. Są natomiast składniki, które powinien zawierać każdy produkt. Chodzi o:

Kwas hialuronowy – żartobliwie określa się go jako jeden z potencjalnych składników „eliksiru młodości”. Bez niego nasza skóra wiotczeje, przesusza się, a w efekcie pojawiają się na niej również zmarszczki. Można powiedzieć, że działa on jak gąbka – pomaga naszej skórze w magazynowaniu wody, a następnie pomaga w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia.

Witamina C – naukowcy już dawno przyznali, że jest to składnik przeciwstarzeniowy. Sprzyja ona produkcji kolagenu, wspomaga proces ujędrniania skóry, rozjaśnia przebarwienia, a do tego zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry. Zakładamy, że już rozumiecie, dlaczego jej obecność w kremie przeciw zmarszczkom jest tak ważna.

Filtry UV – często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale słońce (również w sezonie zimowym!) mocno wysusza naszą skórę, szczególnie w okolicach oczu. Na co dzień niewielu z nas smaruje się kremem z filtrem, robimy to raczej wyłącznie wtedy, gdy wychodzimy na plażę. Dlatego właśnie filtry UV zawarte w kremie przeciwko zmarszczkom są znakomitym kompromisem.

Mamy nadzieję, że wiesz już, na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego kremu przeciwkozmarszczkowego. Im staranniej wybierzesz produkt, tym lepszych efektów możesz się spodziewać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *