Sernik komunijny

Zaczął się okres przygotowań do uroczystości komunijnych. To wielki dzień dla trzecioklasistów, którzy przez cały rok szykowali się do tego wielkiego wydarzenia. Z tej okazji popularnym jest organizowanie rodzinnych uroczystości. To świetna okazja do spotkania się z rodziną, przyjaciółmi, często po dłuższym czasie niewidzenia się.

sernik_komunijny_1800x1200

Po uroczystości w kościele rodzina wybiera się zwyczajowo na obiad do restauracji czy do domu. Serwowane są przeróżne dania, te tradycyjne czy bardziej wymyślne. Po sytym obiedzie przychodzi czas na prezenty. To czas najbardziej radosny dla głównych zainteresowanych, czyli najmłodszych, którzy cieszą się z otrzymanego roweru, zegarka czy pieniędzy.

Żadna komunia nie może obejść się bez pięknego ciasta! Zazwyczaj na nim pojawia się imię dziecka oraz dopisek, że jest to wypiek przygotowany z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jakie ciasta cieszą się największą popularnością?

Na komunijnych stołach królują najczęściej torty i serniki. Te drugie występują jako główny wypiek, albo dodatkowy. Jedno jest pewne – żadna komunia i uroczystość rodzinna nie obejdzie się bez pysznego tradycyjnego sernika!

Co sprawia, że sernik jest tak kochany przez wszystkich Polaków? Podstawą każdego sernika jest biały ser twarogowy. Dobrze zmielony nadaje całemu wypiekowi kremowej konsystencji. Prócz walorów smakowych, posiada wiele witamin np. z grupy B i innych składników odżywczych.

Mając tak świetną bazę i podstawę ciasta, możemy ją dowolnie dekorować i nadawać smaku. Możemy dodać kwaśne owoce, słodką galaretkę, polewę czekoladową, bitą śmietanę – słowem wszystko, co lubimy. Dzięki temu możemy zaspokoić wszystkie smaki gości.

Sernik komunijny dobrze jest ozdobić adekwatnie do okazji. Świetnie sprawdzi się bita śmietana czy polewa czekoladowa, którą będziemy mogli przygotować napisy na wierzchu ciasta. Warto też dopytać o ulubione składniki najmłodszych, w końcu przygotowujemy serniki z okazji ich święta i warto, by czuli się w tym dniu wyjątkowo.

Jednak bez względu na dodatki, napisy, dekoracje, prezenty, w tym szczególnym dniu ważne jest, by spędzić czas w gronie najbliższych, nie odmawiając sobie przy tym kawałka pysznego sernika.

Po więcej informacji na temat sernika zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku „Ja Cię SERniczę”

Artykuł Sponsorowany.

Program „Ja Cię SERniczę” sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *