Jak przebiega współpraca z cateringiem dietetycznym?

W mediach z każdej strony da się zauważyć, że trend odnoszący się do zdrowego stylu życia, jest obecnie niezwykle szeroko propagowany. Z pewnością ma to związek z wieloma kwestiami, jednak zwykle najważniejsza z nich jest utrata wagi lub wręcz przeciwnie wybudowanie masy mięśniowej i wyrzeźbienie ciała. Wobec tego, coraz większa uwaga poświęcana jest temu, co “ląduje na naszym talerzu”. Zwracamy uwagę również na kaloryczność posiłków, a jeszcze bardziej na to, czy zostały one odpowiednio zbilansowane pod kątem mikro- i makroelementów. Musi się w nich znaleźć odpowiednia ilość białka i węglowodanów, a także i odpowiednia ilość tłuszczy. Da się również zauważyć, że coraz większą popularność zaskarbiły sobie cateringi dietetyczne. Tak więc jak wygląda z nimi współpraca?

Wybór cateringu dietetycznego

Decydując się na rozpoczęcie przygody z cateringiem dietetycznym, pierwszym zadaniem przed jakim staje klient jest oczywiście wybór odpowiedniej diety pudełkowej. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na catering dietetyczny Białystok, czy catering dietetyczny Mrągowo, za każdym razem trzeba zdecydować się na konkretny zestaw posiłków. Do wyboru zwykle są diety, które idealnie wpisują się w potrzeby i preferencje klientów. Tak więc jeśli naszym głównym zdaniem jest przede wszystkim zgubienie zbędnych kilogramów, wówczas najlepiej będzie wybrać zestaw 1200 kalorii. Z drugiej zaś strony, w momencie kiedy naszym głównym celem jest zbudowanie masy mięśniowej, a także dość dużo w naszym życiu jest aktywności fizycznej, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na dietę wysokobiałkową. Niemniej jednak catering dietetyczny Warszawa ma również w swojej ofercie diety, które dedykowane są osobom cierpiącym na nietolerancję laktozy czy zespół Hashimoto. Wówczas z dietą pudełkowa o wiele łatwiej można kontrolować nie tyko objawy choroby, ale także wagę.

Wybór odpowiednich produktów

Dieta pudełkowa ma być przede wszystkim dopasowana do preferencji smakowych klientów. W związku z tym po wybraniu odpowiedniej dla siebie diety lub zestawu, który klient będzie regularnie otrzymywał, jego oczom ukaże się do wypełnienia krótki formularz. To właśnie w ramach tego formularzu klient musi jasno określić swoje wymagania odnośnie smaków. W pierwszej kolejności więc musi on zaznaczyć wszystkie produkty, na styczność z którymi występuje u niego alergia pokarmowa. Po drugie zaś klient proszony jest również o zaznaczenie na liście produktów tych, które najbardziej pobudzają jego kubki smakowe, czyli są najbardziej ulubionymi. Na kolejnej stronie zaś, klient zaznacza produkty, za którymi nie przepada i z pewnością nie chce, by znalazły się one w jego zestawie. Dzięki temu catering dietetyczny Mrągowo czy też catering dietetyczny Ostróda są wstanie poznać preferencje klienta, a także jego smakowe wymagania, w efekcie każdy posiłek będzie przyrządzany w ten sposób, by zachwycił on jego kubki smakowe.

Ustalenie formalności

Trzecim i ostatnim krokiem, jest dopełnienie niewielkich formalności. Klient musi jasno określić o której godzinie chce, by świeże i pachnące posiłki były dostarczane pod jego drzwi. Zwykle wybiera się pory ranne, gdyż zestaw składa się z posiłków na cały dzień, w tym także śniadania, które powinno być zjedzone w pierwszej kolejności. Można także wybrać konkretne dni, w których chcemy korzystać z usług cateringu dietetycznego. Jest to więc niezwykle prosta i wygodna forma współpracy, która ogranicza do minimum formalności, a także gwarantuje pełne zadowolenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *