Co należy wiedzieć o diecie ketogenicznej?

Każda osoba, która pragnie zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów, testuje przeróżne diety. Są to głodówki, diety kapuściane, a nawet bardzo niebezpiecznie dla naszego organizmu diety 1000 kalorii. Te wszystkie diety powinny nosić nazwę pseudo diet. Podejdźmy w końcu do swojego odchudzania na poważnie i z rozsądkiem. Strzałem w dziesiątkę jest dieta ketogeniczna. Co to za dieta?

Jakie są główne założenia diety ketogenicznej?

Dla wielu osób może się to wydawać dziwne, ale w diecie ketogenicznej chodzi o spożywanie tłuszczy oraz wyeliminowanie węglowodanów. Należy także ograniczyć produkty, które w swoim składzie mają cukier. Co ciekawe, są to owoce oraz warzywa.

Co się jada na diecie ketogenicznej? Są to produkty, które mogą się pochwalić wysoką zawartością tłuszczu. Między innymi: oleje, ryby, tłuste mięso, orzechy, masło oraz śmietana. Bardzo ważne jest to, aby tłuszcze nie były rafinowane. Muszą to być tylko i wyłącznie tłuszcze o wysokiej jakości. Dietetycy polecają olej sezamowy, masło kokosowe, olej z awokado, jak i olej kokosowy. Z warzyw można jeść papryki, brokuły, ogórki oraz pomidory. Z kolei z owoców wskazane jest awokado.

Na pierwszy rzut oka, powyższe wskazówki mogą się wydawać szaleństwem, ale naprawdę dieta ta przynosi oczekiwane skutki. Dieta powinna być w pełni zbilansowana oraz rozpisana przez dietetyka. Sami, nie mając pojęcia o pewnych zależnościach, nie powinniśmy się za to brać.

Na jakie efekty można liczyć oraz po jakim czasie?

Każda osoba przechodząca na dietę liczy na szybkie efekty. Jak to jest w przypadku diety ketogenicznej? Kiedy możemy na nie liczyć? Musimy mieć świadomość, że efekty w zasadzie w każdej diecie są kwestią indywidualną. Wiele zależy od nasze wagi wyjściowej, aktywności fizycznej oraz przestrzegania zasad diety.

Są osoby, które efekty przy stosowaniu diety ketogenicznej zauważają już po miesiącu, a więc naprawdę szybko. Inne osoby muszą się nieco bardziej napracować, aby zauważyć efekty pożądane. Gdy zauważymy pierwsze efekty, to będziemy jeszcze bardziej zmotywowani, aby kolejne kilogramy poszły w zapomnienie. Jeśli chcesz przekonać na własnej skórze o efektach, zapraszamy tutaj https://mojcatering.com.pl/dieta/dieta-ketogeniczna/.

Jak długo można stosować dietę ketogeniczną?

Gdy zdecydowaliśmy się na dietę ketogeniczną, to powinniśmy także wiedzieć, jak długo możemy ją stosować. Najważniejsze przy tej diecie jest obserwowanie swojego organizmu. Gdy czujemy, że dieta ketogeniczna nam sprzyja, a przeprowadzane badania lekarskie to potwierdzają, to śmiało możemy ją kontynuować. Nie będziemy w takiej sytuacji odczuwać żadnych niepożądanych efektów. Lekarze są zgodni, że maksymalny czas bycia na diecie ketogenicznej to okres dwóch lat.

W tym okresie na pewno uda się nam osiągnąć zamierzone cele, zrzucić kilogramy, umięśnić swoje ciało, a także poprawić stan zdrowia.

Jeśli szukasz diety, na której nie jesteś wiecznie głody, to dieta ketogeniczna jest idealną dietą dla Ciebie. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko zmień swoje codzienne nawyki, a będziesz wdzięczny za ten zrobiony krok naprzód. Nic na siłę i tylko pod opieką fachowców z dziedziny dietetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *