Jaki alkohol wybrać na prezent? Czy szampan będzie odpowiedni?

W naszym kraju wręczanie alkoholu w ramach prezentu jest swego rodzaju tradycją. Nic dziwnego, jest to powszechny upominek, którym możemy pokazać, że znamy gust obdarowanego. Mimo to nie warto kupować na prezent pierwszego alkoholu z brzegu. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób dopasować odpowiedni trunek do sytuacji.

szampan

Alkohol na prezent

Na samym początku powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki alkohol najbardziej będzie pasował do osoby, której zamierzamy go wręczyć. Mężczyźni najczęściej preferują trunki wysokoprocentowe. Dlatego też dla nich optymalnym wyborem może być whisky, koniak czy brandy. W przypadku kobiet zazwyczaj lepiej sprawdzają się wina czy likiery.

Ważne jest również samo opakowanie. Jeśli okazja jest naprawdę wyjątkowa, to warto rozważyć zakup alkoholu wraz z drewnianą skrzynką. Można na niej wygrawerować odpowiednie słowa, aby obdarowanemu się one z nami kojarzyły. Do takiego upominku możemy również dodać gustowne kieliszki lub szklanki. W ten sposób prezent będzie tworzył spójną całość.

Powinniśmy również zastanowić się nad tym, w jaki sposób odpowiednio dopasować trunek. Wiadomo, każdy ma inne preferencje. Być może wiemy, co lubi osoba, której zamierzamy kupić alkohol. Jednak jeśli nie, to warto zapytać się jej bliskich, w ten sposób będziemy mieć pewność, że trafiliśmy z prezentem. Oczywiści możemy również kupić coś w ciemno, jednak będzie to spore ryzyko. Poza tym szkoda wydawać większe pieniądze na upominek, który miałby okazać się nietrafiony. Jeśli chodzi o alkohole, to ich wybór jest naprawdę szeroki, dlatego pomylić się jest względnie łatwo. Dlatego podpytajmy, a zakup odpowiedniej butelki okaże się być znacznie prostszy.

Czy szampan to dobry prezent?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy szampan również nadaje się na prezent. Nie ma co ukrywać, znacznie częściej upominkiem jest butelka whisky czy wina. Cóż, myślimy, że nie bez powodu Karol Dickens mawiał, że „szampan jest jednym z najelegantszych dodatków do życia”.

Przede wszystkim szampan jest prezentem bardzo gustownym. Jest to trunek subtelny, który może zaskoczyć smakiem, jeśli sięgniemy po odpowiednią butelkę. Naszym zdaniem będzie on bardzo dobrym prezentem, jeśli zależy nam na uhonorowaniu pewnej okazji. Z tego powodu jest to dobry upominek na rocznicę lub w ramach gratulacji z powodu awansu w pracy.

Naszym zdaniem szampan może idealnie podkreślić rangę wydarzenia. Możemy sięgnąć po luksusowe marki, a do takich z pewnością zaliczają się Bollinger czy Krug. Z całą pewnością wręczenie takiej butelki będzie dobrze odebrane, a my sami pokażemy, że doceniamy osiągnięcie bliskiej nam osoby. Z powodu mniejszej ilości procentów będzie to upominek szczególnie pasujący do kobiet. Nietuzinkowe szampany możemy znaleźć w internecie, między innymi w sklepie forfiterexclusive.pl, jak i innych sklepach internetowych. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości alkohole często wyróżniają się pięknymi butelkami. Te jeszcze lepiej oddadzą rangę wydarzenia, na jakie zostaliśmy zaproszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *