Weekend w Sztokholmie

codojedzeniaMinął kolejny weekend. Spędziliśmy go cudownie. Wybraliśmy się do Sztokholmu. Weekend planowany z synoptykami. Pogoda się sprawdziła, w sobotę nie padało, słońce świeciło raz mocniej ras słabiej, trochę zawiewało, czyli idealny dzień na zwiedzanie.

zwiedzanie SztokholmuW porównaniu do jesiennej wyprawy tym razem nastawiliśmy się na całodniowe zwiedzanie, wędrówki po butikach i obiad na mieście. Do tego jeszcze deser w przypałacowej kawiarni i spacer po królewskim parku…nie powiem, nóg nie czułam.

zamek krolewski w SztokholmiePierwsza atrakcja to przejażdżka metrem. Wysiedliśmy na Starym mieście i udaliśmy się na Królewski Zamek. Tym razem zwiedziliśmy wnętrza zamku, które co nieco przypominają królewski zamek w Warszawie…

w SztokholmieNawet można się przejechać wozem zaprzężonym w konie…podobnie jak w Warszawie.

rodzinka w komplecieKrólewski Zamek stoi na wzniesieniu przez co wydaje się jeszcze potężniejszy.

SztokholmSztokholm to Wenecja północy. Kanały, mosty, statki i łodzie to symbol tego tak malowniczo położonego miasta.

weekend w SztokholmiePrzyszła pora na obiad. Wybraliśmy się do Jensen’s Bøfhus, duńskiej sieci restauracyjnej, gdzie podaje się mięso z grilla. Stek z wołowiny rozłożył mnie na obie łopatki. Tyle mięsa na raz jeszcze nigdy nie zjadłam! Było pysznie!

Sztokholm wycieczkaKolejne miejsce, które zaplanowaliśmy zwiedzić to Drottningholms, czyli obecna rezydencja królewskiej pary.

Sztokholm MälarenPałac otacza piękny park z jednej strony, a z drugiej olbrzymie jezioro Mälaren.

park krolewskiWejście do parku otwiera brama z pięknymi, złotymi, królewskimi ornamentami.

codojedzenia w SztokholmiePark zdobią przeróżne fontanny i statuetki, pięknie przycięte żywopłoty i owocowe drzewa.

Sztokholm codojedzeniaPrzyjemnie tu przystanąć, kiedy słońce nieźle przypieka.

deser w królewskiej kawiarniW pobliżu pałacu znajduje się królewska kawiarnia. Z chęcią wypiliśmy kawę i zjedliśmy po ciachu wciąż nienasyceni pięknymi widokami… Wspaniały dzień powoli dobiegał końca.

 

 

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *