Jak jedzenie wpływa na nasze życie?

Wielu z nas nie zwraca uwagi na to, co je. Spożywamy posiłki nieregularnie, łapiemy byle co do jedzenia w biegu. Nie patrzymy na składy, chcemy po prostu zjeść coś, żeby zaspokoić głód lub naszą zachciankę. Wystarczy nam to, że mamy energię do dalszego funkcjonowania. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, wygląd i samoocenę ma to, co spożywamy.

wiemcojem_codojedzenia

Jestem tym, co jem

„Jesteś tym, co jesz”. Pewnie każdy z nas słyszał nie raz to zdanie. Często nie podchodzimy do tego na poważnie. Tymczasem jedzenie ma wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli jesteśmy zdrowi i piękni, czujemy się lepiej. Wzrasta nasza samoocena, stajemy się odważniejsi, bardziej aktywni. Do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje konkretnych witamin i minerałów. Nasze włosy, skóra czy paznokcie bez nich nie będą piękne. Dieta ma także wpływ na nasz wygląd. Nie tylko jeśli chodzi o naszą figurę i dodatkowe kilogramy. Ma też bardzo duży wpływ na cerę. Czasami chodzimy do lekarzy, stosujemy maści i kremy, a wystarczy zmienić dietę i pić dużo wody, by nieestetyczne zmiany skórne zniknęły. Obecnie są firmy, które wręcz układają całe jadłospisy z uwzględnieniem wyników badań, by uzupełnić niedobory.

Zdrowe jedzenie bez wychodzenia z domu

Słowa typu: „nie mam czasu na spędzanie godziny w kuchni”, „zdrowe jedzenie jest drogie” to tylko wymówki. Zdrowe posiłki wcale nie muszą być skomplikowane i składać się z wielu składników, czy być drogie. Grunt, by były ze świeżych produktów i właściwie zbilansowane. Nie wszyscy wiedzą, że nawet kolejność spożywania konkretnych składników może mieć znaczenie. Nie musisz też marnować czasu na stanie w kolejkach i dźwiganie siatek. Możesz zrobić zakupy spożywcze online, siedząc na kanapie we własnym mieszkaniu czy spacerując po parku. Taką możliwość uruchomił jakiś czas temu InPost. Wybierasz datę i godzinę dostawy i możesz zajmować się czymś innym. Zakupy zostaną dostarczone pod same drzwi. Do transportu używane są ciężarówki wyposażone w lodówko-zamrażarki, więc nie musisz obawiać się o składniki. Możesz kupić nawet mrożone owoce do koktajlu i nie bać się, że rozmrożą się w drodze do domu.

Wystarczy tak niewiele

Nie potrzebujemy wydawać ogromnych sum na warzywa czy owoce z drugiego końca świata. Wystarczy, że zaczniemy zwracać uwagę na to, co ląduje na naszych talerzach. Czytajmy składy, wybierajmy produkty świeże, sezonowe. Zadbajmy o regularność posiłków i różnorodność. Posiłek nie tylko dostarcza nam energii do życia. Musimy patrzeć na proces jedzenia jako na dostarczanie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów do naszego organizmu. Wtedy łatwiej będzie nam zauważyć, że spożywanie fast foodów bogatych w chemię i konserwanty, a także jedzenie monotonne, składające się ciągle z tych samych składników, nie jest w stanie zaspokoić potrzeb naszego organizmu. Odżywiając się zdrowo, szybko zauważymy poprawę naszego samopoczucia, a także wyników badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *