Top 10 najpopularniejszych przepisów 2019 roku

Początek stycznia to czas podsumowania minionego roku. Dzisiaj chcę Wam przedstawić top 10 najpopularniejszych przepisów 2019 roku. Są to przepisy bardzo mieszane. Osobiście ucieszył mnie fakt, że gotowanie z resztek zyskuje coraz więcej na popularności. Wygląda na to, że wyrzucamy mniej jedzenia i w ten sposób przyczyniamy się do oszczędzania naturalnych zasobów nasze planety. Sama staram się robić  mniejsze zakupy za to częściej. Jeśli lodówka zaczyna świecić pustkami, jest to sygnał, że przyszła pora na nowe zakupy. Ale zawsze coś się znajdzie w domowej spiżarce, z czego można przygotować smaczne i pożywne danie, a przy tym niedrogie.

Innym aspektem jest również zdrowe gotowanie. Jemy tyle ile musimy i gotujemy od podstaw. Zatem unikamy gotowej żywności przetworzonej jak kupne sosy, zupy, margaryny, odtłuszczone produkty czy inne przetwory. Stawiamy na produkty tak zwanej zdrowej żywności. W ten sposób mamy bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Jesteśmy tym co jemy. Odpowiednią dietą można uzyskać efekty porównywalne nawet z terapią farmakologiczną.

Domowe posiłki to również czysta oszczędność. Zwłaszcza styczeń to trudny miesiąc do przeżycia, gdzie jest najwięcej opłat i rachunków, poprzedzonych grudniowym świętowaniem. Przygotowanie domowych obiadów z tanich, rodzimych i  sezonowych produktów pozwala przetrwać trudny okres bez większych wyrzeczeń. Sezonowe gotowanie jest nie tylko ekonomiczne ale również ekologiczne. Po co przepłacać za truskawki szklarniowe, które w ogóle nie smakują jak truskawki! Lepiej poczekać na sezon.

Tak więc poniżej znajdziecie top 10 najpopularniejszych przepisów, które znalazły się na blogu w ciągu 2019 roku i powstały z myślą jak wykorzystać resztki obiadowe, zaoszczędzić, zadbać o zdrowie czy gotować ekologicznie i sezonowo.

top 10 najpopularniejszych przepisów

Tarta z resztek

top 10 najpopularniejszych przepisów

Gołąbki

top 10 najpopularniejszych przepisów

Placki z chia i grahamką

top 10 najpopularniejszych przepisów

Zupa buraczkowa sezonowa

top 10 najpopularniejszych przepisów

Danie jednogarnkowe z kurczaka i warzyw

 sezonowe przepisy

Jesienne surówki czyli sezonowo i zdrowo

najlepsze domowe pieczywo

Pieczywo z domowego wypieku

 codojedzenia top 5 blog

Szybkie danie z łososiem

 ekologiczne przepisy

Klopsiki sprzyjające klimatowi

top 10 przepisy z makaronem

Sałatka z resztek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *