Świąteczny sernik – dla każdego coś dobrego!

Macie już pomysł na świąteczny sernik? Ja powoli weryfikuję kilka nowych przepisów, ale w międzyczasie chcę Wam  zaproponować wcześniejsze propozycje. U nas w domu koniecznie musi być świąteczny sernik. Muszę przyznać, że polski serniczek zrobił nieraz furorę na szwedzkich przyjęciach. Wielu naszych znajomych, przeróżnych narodowości uwielbia mój sernik. Kiedy zadaję pytanie, co by chcieli na deser to najczęściej wybierają sernik.

świąteczny sernik codojedzenia

Zawsze lubiłam sernik mojej mamy, mięciutki i puszysty. Taki prosty przepis na sernik preferuję do dzisiaj, choć zdarza mi się, że zrobię sernik bardziej wypaśny jak sernik z czekoladowym musem i suszoną śliwką.

Pomysł na świąteczny sernik – seromak

łaciaty sernik przepis seromak codojedzenia

Innym ciastem, które koniecznie muszę upiec na święta to makowiec. Wpadłam kiedyś na pomysł, aby połączyć sernik z makowcem i tak powstał łaciaty seromak. Dwa ciasta w jednym biją popularność i u mnie na blogu i w internecie. Połączenie twarogu z makiem jest cudownie smaczne. Polecam bardzo ten przepis!

pomysł na świąteczny sernik

Świąteczny sernik na zimno

Niektóre moje serniki są nieco bardziej pracochłonne, ale jeśli jest to świąteczny sernik to chce, aby tak wyglądał. Biało – czerwony sernik z czerwoną borówką jest typowo świątecznym wypiekiem. Bardzo lubię czerwoną borówkę. Jest ona w Szwecji bardzo popularna zwłaszcza w okresie świątecznym. Dlatego przyszło mi do głowy przyrządzić sernik z borówkowym musem jak i borówkową galaretką. To takie połączenie pieczonego sernika z sernikiem na zimno.

sernik piernikowy bez pieczenia

A jeśli już mowa o serniku na zimno to polecam sernik o smaku piernika i pomarańczy. Ten sernik to prawdziwa sensacja. Uwielbiam w nim smak korzennej przyprawy z aromatyczną pomarańczą. Sernik jest pyszny, a le i zwraca uwagę swoją dekoracją. Wykorzystałam do niej lukrowane pierniczki i biało czerwone cukierki, które dodały mu jeszcze bardziej świątecznego charakteru.

sernik_przepis_codojedzenia

Sernik na święta z resztek

Jak po każdych świętach zostaje trochę ciasta, albo po prostu jakieś ciasto nie wyjdzie. Nie trzeba od razu ich wyrzucać. Można z przyrządzić sernik z resztek jak sernik bajaderka. Na pewno znacie ciasto bajaderka, które cukiernicy przyrządzają z resztek innych ciast. Wpadłam więc na pomysł, aby upiec sernik bajaderka. Pomysł okazał się strzalem w dziesiątkę. Jeszcze nigdy wcześniej nie podawałam w tak cudownie słodki sposób resztek. Ten pomysł na sernik na pewno Wam się przypada po świętach. Myślę, że zainspiruję Was do pieczenia serników nieco innych, ale wciąż łatwych do zrobienia. Lubicie robić wypieki niespodzianki to powstawcie, na któryś z wyżej opisanych serników. Wystarczy kliknąć w link, aby przejść na stronę przepisu.

pomyslnasernikswiateczny_serniki_codojedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *