Kontakt z dietetykiem w diecie online: jak to wygląda?

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku wynika, że w tamtym czasie aż 80% Polaków było na diecie. Jednak większość z nich nie była do końca zadowolona z efektów nowego sposobu odżywiania. Powodem takiego stanu rzeczy mógł być m.in. brak współpracy ze specjalistą. Porady dietetyka są bezcenne – dowiedz się, jak będą wyglądać takie konsultacje, jeżeli zdecydujesz się na dietę online.

Jeżeli odwiedzasz gabinet dietetyka, to na pewno wyznacza ci on terminy kolejnych konsultacji. Wtedy specjalista waży cię i ocenia, czy dieta ci służy oraz sprawdza, czy gubisz kilogramy. Na pełne wsparcie podczas odchudzania mogą liczyć także ci, którzy wybrali usługi dietetyczne online. Między innymi dlatego cieszą się one takim zainteresowaniem, a plany żywieniowe układane zdalnie są tak skuteczne.

Na czym polega dieta online?

Diety online od kilku lat regularnie zyskują na popularności – są łatwo dostępne, niedrogie, a przede wszystkim przynoszą szybkie efekty. Zdrowa dieta, którą stworzy specjalista od żywienia – np. dieta online od Akopa Szostaka – będzie skrojona na miarę potrzeb i oczekiwań konkretnego podopiecznego. Plany żywieniowe układane zdalnie mają służyć zrzuceniu kilogramów, budowie masy mięśniowej lub zadbaniu o siebie. W jaki sposób realizowana jest taka spersonalizowana dieta online?

Po pierwsze – kontakt ze specjalistą i szczegółowy wywiad

Właśnie zdecydowałeś się na zakup diety online i opłaciłeś plan żywieniowy? W takim razie specjalista na pewno skontaktuje się z tobą telefonicznie lub zada ci pytania przy pomocy ankiety przesłanej na adres mailowy.

Zostaniesz poproszony o udzielenie informacji na temat tego, ile ważysz, jaki jest twój stan zdrowia, jaki tryb życia prowadzisz i ile chciałbyś schudnąć. Możesz także przesłać specjaliście aktualne wyniki badań – na pewno uwzględni je podczas komponowania diety.

Dieta online, która zostanie ci zaproponowana, będzie zbilansowanym, zdrowym jadłospisem. Pomoże zadbać o organizm, jak i pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. Będziesz jadł smacznie, to, co lubisz i nie znudzisz się zaproponowanym menu. Ponadto dostaniesz porady na temat zalecanej suplementacji witamin czy minerałów.

Po drugie – stała współpraca

Pamiętaj, że kilogramów nie traci się z dnia na dzień. Dlatego też tak ważny jest dobry kontakt ze specjalistą. W związku z tym korzystaj z jego rad i wskazówek przez cały okres realizowania planu żywieniowego.

Preferowaną formą kontaktu z osobą, która ułożyła twoją dietę, jest rozmowa telefoniczna. Jest to znacznie lepszy sposób na skonsultowanie swoich wątpliwości niż wysyłanie wiadomości na pocztę elektroniczną. Podczas takiej rozmowy zostaną ocenione postępy w diecie. Jeśli okaże się, że chudniesz zbyt szybko lub za wolno, plan żywieniowy może zostać nieco zmodyfikowany.

Skuteczna dieta online – taka, nad której przebiegiem będzie czuwał specjalista to niezwykle ciekawa i coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnej formy porad, które odbywają się w gabinecie dietetyka.

Po trzecie – propozycja ćwiczeń

Jeśli lubisz trenować, nie wahaj się wspomnieć o tym specjaliście, który komponuje Twój plan odżywiania. Ćwiczenia są wręcz integralnym elementem walki z dodatkowymi kilogramami.

Kontakt ze specjalistą, który czuwa nad twoją dietą, to podstawa – jest to jeden z elementów, który wpływa na jej powodzenie. Dlatego też, jeśli zdecydowałaś się na usługi dietetyczne online, korzystaj z wiedzy fachowca i rozmawiaj z nim tak często, jak jest to konieczne, by jak najszybciej zgubić kilogramy i wrócić do swojej wymarzonej sylwetki.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *