Proste zielone aranżacje

Dzisiaj wpis z serii zrób DIY czyli zrób to sam. Podobają mi się naturalne dekoracje, więc kiedy przeglądając pocztę trafiłam na zdjęcie kiełkujących szyszek od razu spodobał mi się ten pomysł. Wiem już, że skorzystam z tego pomysłu, kiedy pojawią się pierwsze szyszki na drzewach. Jest to tani i szybki sposób na udekorowanie balkonu lub domu. Tak wyhodowana  sadzonka przypomina niemalże bonsai drzewko. Można je przycinać aby się ładnie rozrosło, a jak będzie za duże to posadzić na ogrodzie lub wsadzić kolejną szyszkę.

kielkujace szyszki

Kwiaty do góry nogami

Kwiaty do góry nogami to kolejna aranżacja, która stanowi świetną dekorację w domu. Doniczki wyglądają niczym klosze lamp i tak też je można zaaranżować z prawdziwymi lampami. Można tu wybrać dowolnej wielkości kwiaty o rożnych kolorach i kształtach liści.

Podoba mi się sposób na wykorzystanie zużytych żarówek. Żarówkę bardzo łatwo można odkręcić i usunąć z niej środek. W nakrętce są nawiercone dziurki, przez które przewleczona jest gruba nić, służąca do zawieszenia żarówek na ścianie czy w oknie. W wazonie żarówce można hodować szczepki typowych kwiatów doniczkowych. Rozgałęziające się korzenie i zielona część nadziemna to śliczna dekoracja.

jak wykorzystać zarówki

Dla amatorów hodowli warzyw na oknie proponuję młodą sałatę rzymską. Super sposób! Podobnie można wyhodować własny imbir. Najlepiej jest kupić ekologiczny imbir, który bez problemu wypuszcza łodygi i rozrasta się. Kiedy ukażą się pierwsze zielone łodygi można imbir wsadzić do ziemi. Najlepiej wybrać niezbyt wysoką doniczkę ale szeroką, bo korzenie rosną wszerz. Łodygi wyrastają na wysokość 20 cm. Imbir kwitnie na czerwono i ma pachnące kwiaty. Po czterech miesiącach  w ziemi można zbierać imbir. Za każdym razem wystarczy odciąć tyle ile akurat jest potrzeba. Imbir rośnie powoli, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze łodygi pojawiają się po 4-6 tygodniach. Proces można przyspieszyć trzymając słoik z imbirem blisko kaloryfera.

Kolejna propozycja to wykorzystanie słoików na zioła. Słoiki można zawiesić na dekoracyjnych deskach, napełnić ziemią i nasionami poszczególnych ziół. Bardzo dekoracyjnie i praktycznie. Moje zioła zajmują większą część parapetów. Możliwość zawieszenia ich na ścianie jest dla mnie bardzo kuszącym rozwiązaniem.

DIY czyli zrób to sam. Podobają mi się naturalne dekoracje, więc kiedy przeglądając pocztę trafiłam na zdjęcie kiełkujących szyszek od razu spodobał mi się ten pomysł. Wiem już, że skorzystam z tego pomysłu, kiedy pojawią się pierwsze szyszki na iglastych drzewach. Jest to tani i szybki sposób na udekorowanie balkonu lub domu. Tak wyhodowana  sadzonka przypomina niemalże bonsai drzewko.

Super dekoracyjnie wyglądają stare konary drzew, na których można hodować różne sukulenty. Do tego celu warto wykorzystać różnokolorową eszewerię. Jest ona przystosowana do wręcz ekstremalnych warunków i świetnie nadaje się do kompozycji z innymi sukulentami.

sukulenty w ogrodzie

Jestem wręcz oczarowana tym pomysłem! A Wam, który najbardziej się podoba?

 

 

 

 

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *