Jak szybko i tanio udekorować dom na święta

Ludzie, za cztery dni święta bożego Narodzenia. Na dniach, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Jeśli jeszcze nie udekorowaliście domu na święta to chcę się z Wami podzielić prostymi poradami jak szybko i tanio udekorować dom na święta. To naprawdę tylko kwestia schowania kilka rzeczy ze standartowego wystroju domu, trochę reorganizacji i już piękny, zimowy i świąteczny wystrój mamy gotowy.

 świąteczne dekoracje

Nie wiem jak Wy ale ja lubię prosty, rustykalny  wystrój domu na święta. Pierwsze co robię to wyruszam do lasu po mech, gałązki i szyszki. Szyszki to już zbieram latem, bo zimą nigdy nic nie wiadomo czy dokopię się pod grubą warstwę śniegu. Ale jeśli mam szczęście to znajdę parę uschniętych gałązek, na których tu i ówdzie sztywno siedzi szyszka. Gałązki można wstawić do dekoracyjnych i różnej wielkości wazonów i słoików. U mnie takie dekoracje znajdują się wszędzie, na stolikach i w oknach. W zasadzie wszędzie gdzie mam miejsce, nawet nad kominkiem. Szyszki można pomalować na biało lub oprószyć brokatem.

świąteczne dekoracje

Lubię eksponować zimę w postaci zielonych gałęzi świerku czy sosny połączone z  hiacyntami czy innymi kwiatami. Tu i ówdzie wciskam grube świeczki. Pamiętajcie o nie zostawianiu palących się świeczek jeśli wychodzicie z pokoju! Zapalone świeczki, małe i duże, białe i kolorowe nadają pomieszczeniu świąteczną atmosferę.

DIY świąteczne ozdoby

świąteczne prezenty dekoracja

Święta…Uwielbiam święta i świętuję już od początku adwentu. Lubię jak mój dom wygląda jak z bajki. Na każdym kroku znajduję   świąteczne dekoracje, które wprawiają mnie w błogi nastrój. Lubię roznoszący się zapach świątecznych wypieków. Cynamon, suszone plastry pomarańczy, orzechy, brzozowa gałąź…Wszystko można wykorzystać do świątecznych ozdób i do dekoracji świątecznych prezentów. DIY czyli zrób to sam sprawia mi największą satysfakcję, ale jeśli nie macie czasu i zamiłowania do tworzenia dekoracji możecie podobne dekoracje kupić w sklepie. Wtedy naprawdę można szybko i tanio udekorować dom na święta.

DIY świąteczne dekoracje

Macie zwyczaj wieszania świątecznej skarpety? My tak! Zawieszamy je nad kominkiem lub na ścianie. Kiedyś dziergałam na drutach jak szalona skarpety…Świąteczne skarpety można zawiesić gdzie popadnie ale pewnie najbliżej kominka, żeby Mikołaj nie szukał ich po całym domu.

świątczny stół

Oczywiście centrum świątecznych dekoracji stanowi świątecznie ustrojony stół. Nigdy nie mogę się zdecydować jaki styl wybrać ale wierzcie mi coby to nie było to efekt zawsze jest niesamowity. Lubię stroić stół w różne naczynia. Moja świąteczna zastawa to zestawienie naczyń o różnej strukturze i kolorze. Nad stołem lubię zawieszać coś zielonego lub pokaźną gałąź pomalowaną na biało i oblepioną konfetti. Do tego rodzaju DIY możecie wykorzystać papierowe resztki z dziurkacza.

jak udekorować stół na święta

świąteczny stół dekoracja

Mój świąteczny stół co roku jest inny. W tym roku planuję stół w szarozielonych kolorach. Będą dominować lniane obrusy i serwety, piękne ornamentowe talerze, złote kieliszki, kolorowe szkło, różnego rodzaju sztućce…Do tego zakupiłam piękne łodygi eukaliptusa i jemiołę, białe świeczki. Prostą sztuczką do stworzenia świątecznego nastroju są niewątpliwie duże ilości delikatnie świecących lampek, światełek i świeczek.

proste dekoracje na świąteczny stó

Te ostatnie fajnie wstawić w świeczniki o różnych rozmiarach i kształtach albo w jabłka i umieścić na lampie. Ściereczka z czerwonym wzorkiem, ciepły dziergany koc rzucony na krzesło, filcowe pantofle… Będzie fajnie i świątecznie. Naprawdę niewiele trzeba aby poczuć się świątecznie…No może puszystego śniegu…

 

 

 

 

 

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

SparaSpara

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *