W ogrodzie mojej mamy

Czas wakacji to ogrodowe szaleństwo. Pisząc szaleństwo wcale nie przesadzam, bo moja mama spędza w swoim ogrodzie praktycznie całe dnie. W ogrodzie nie ma skrawka, który byłby pozostawiony bez opieki i miłości. Oczywiście kwiaty i krzewy to podstawa pięknego ogrodu. Warto go zaprojektować tak, aby kwiaty i krzewy kwitły przez całe lato, a więc w różnych miesiącach. Warto również postawić na krzewy i drzewa o kolorowych liściach, które dodają uroku, a przy tym nie wymagają wiele pracy.

ogrod_brzoskwinia

Uwielbiam ogrody, w którym są owocowe drzewa i krzewy. Moja mama ma piękną brzoskwinię, morelę, czarną porzeczkę, maliny i jeżyny.

ogród floksy

Floksy mojej mamy osiągają gigantyczne wielkości i kwitną przez całe lato! Piękne, różowe.

lawenda ogród

Uwielbiam chodzić boso po trawie, zwłaszcza rano, kiedy jeszcze jest rosa. To takie wspomnienia z lat dzieciństwa spędzonych na wsi.

rozmaryn ogród

Oczywiście  w ogrodzie nie może zabraknąć ziół. Rozmaryn, jedno z wieloletnich ziół w przeciągu kilku lat rozrósł się niesamowicie. Przy takich ciepłych zimach jakie obecnie mamy jest zielony przez cały rok.

pomidory ogrod codojedzenia

Pomidorki koktajlowe dojrzewają w równym takcie. Podjadamy je prosto z krzaka.

jarmuż codojedzenia

Lubicie jarmuż? Zdrowy i ekologiczny, odporny na mrozy dlatego można nim się cieszyć aż do zimy.

kwiaty ogród codojedzenia

Hortensja drzewiasta zajmuje centralne miejsce w ogrodzie. Ma już prawie dwa metry, a może nawet osiągnąć trzy!

 

ogrod_codojedzenia

Piękny cis pod oknami sypialni obradza czerwonymi owocami, które uwielbiają ptaki. Obok rośnie piękna liliowa hortensja. Marzę o takim ogrodzie w Szwecji,  tym czasem popijam kawkę na łonie natury u moich rodziców.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *