Cynamonowe ciastka krajanka

Cynamonowe ciastka krajanka to najprostsze ciastka jakie można upiec. Przyprawiłam je cynamonem, kardamonem, perłowym cukrem i muszę stwierdzić, że po tych zabiegach przypominają w smaku cynamonowe bułki. Cynamon w cieście czy w ciasteczkach uwielbiam. Właściwie cynamon nauczyłam się jeść w Szwecji, bo Szwedzi mają bzika na punkcie cynamonu. Podobnie jest z kardamonem… Te ciastka nazywają się po szwedzku kolasnittar. Robi je się bardzo szybko, a dla urozmaicenia można dodać cynamon i kardamon. Żeby było jeszcze ciekawiej można posypać perłowym cukrem…i tak dalej, i tak dalej…Smaczności!

cynamonowe ciastka krajanka

Cynamonowe ciastka wymagają niewielu składników, dlatego lubię je piec. Co ja piszę! Ja lubię piec wszystkie ciastka! Jeśli mam nagłą ochotę na coś słodkiego to mój wybór pada na ciastka.

ciastka cynamonowe

Cynamonowe ciastka

Składniki:

na 24 sztuki

200 g pszennej mąki

125 g masła, miękkiego

1 łyżka golden syropu

1 łyżeczka kardamonu

100 g cukru

1 ½  łyżeczki cynamonu

3 łyżki perłowego cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka wody + 1 łyżeczka syropu

ciastka cynamonowe krojone

Nastaw piekarnik na 175ºC. Przesiej mąkę i proszek do miski. Dodaj cukier, cynamon, kardamon i golden syrop, następnie dodaj miękkie masło i zarób gładkie ciasto. Podziel na dwie części i uformuj dwa rulony. Ułóż w formie wyłożonej papierem do pieczenia i spłaszcz. Z tej porcji wyjdą placki o wymiarach 10 cm x 30 cm. Rozpuść syrop w wodzie i posmaruj placki, następnie posyp cukrem. Wstaw formę do nagrzanego piekarnika i piecz ciastka na złoty kolor przez 12-15 minut. Wyjmij upieczone ciastka i od razu pokrój pod skosem. Używam do tej czynności radełka do pizzy. Po wyjęciu z piekarnika ciastka są wciąż miękkie, ale po ostudzeniu będą chrupiące, a w środku lekko ciągnące.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *