Czekoladki z wędzoną śliwką i marcepanem

Uwielbiam marcepan. Został mi kawałek ze świąt, więc postanowiłam go wykorzystać. Czekoladki z wędzoną śliwką i marcepanem w białej czekoladzie to pyszne czekoladki domowej produkcji. Pyszne słodkości, które u mnie w domu poszły w mgnieniu oka.

śliwka czekolada

Bardzo lubię domowe czekoladki , a te ze śliwką to przysmak z dzieciństwa. Pamiętam, że śliwka w czekoladzie, duża czekoladka, ładnie zapakowana to była najlepsza nagroda za dobre stopnie w szkole. No cóż czasy się zmieniły, bo moje dzieci wolą cash, ale czekoladki zwłaszcza te domowej roboty i tak jedzą ze smakiem.

śliwki czekolada

Czekoladki z wędzoną śliwką i marcepanem to wariant dla dorosłych, zawierają alkohol. Madeira świetnie się komponuje  ze śliwką i marcepanem. Oto przepis.

Czekoladki z wędzoną śliwką i marcepanem

Składniki:

na 16 czekoladek

16 dużych wędzonych  śliwek

250 g marcepanu o dużej zawartości migdałów

130 g białej czekolady, u mnie czekolada z migdałami i kokosem

2 łyżki rumu

czekoladki z marcepanem

Zetrzyj marcepan na tarce i wymieszaj z rumem. Uformuj 16 kulek i w każdej umieść śliwkę. Marcepan jest lepiący, dlatego zwilż dłonie wodą, wtedy będzie ci łatwiej formować czekoladki. Podsusz czekoladki w temperaturze pokojowej, przez jakąś godzinę. Rozpuść czekoladę i zanurz w niej marcepanowe kulki, ułóż na kratce do zastygnięcia.

przepis na czekoladki

SparaSpara

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *