Kolorowy sernik – naturalne barwniki

Kolorowy sernik – brzmi ciekawie?

Przedstawiamy kilka naturalnych składników, dzięki którym Wasz biały ser twarogowy użyty do sernika zmieni swój kolor!

Fioletowy

Aby uzyskać kolor fioletowy, dodajcie do białego sera twarogowego łyżkę soku z jagód i dokładnie zmiksujcie. Jeżeli zależy Wam również na walorach smakowych, możecie dodać więcej soku, wtedy nie dość, że zmieni swój wygląd, to również smak. Pozostałe jagody możecie wykorzystać później do dekoracji.

artykul_sernik_barwniki_1800x1200_az

Brązowy

Kolor brązowy uzyskacie dodając naturalne kakao lub kawę rozpuszczalną. Wystarczy 1 łyżka kakao, by sernik zmienił swój kolor. Im więcej łyżek, tym ser będzie bardziej brązowy oraz zmieni smak. Drugą opcją jest użycie kawy rozpuszczalnej. Rozpuście łyżkę kawy rozpuszczalnej w 3 łyżkach gorącej wody, poczekajcie, aż ostygnie i dodajcie do białego sera twarogowego. Całość dokładnie zmiksujcie. Im mocniejsza kawa i jej więcej, tym kolor i smak będą bardziej intensywne.

Żółty

W uzyskaniu żółtego sernika pomoże kurkuma. Należy rozpuścić pół łyżeczki kurkumy w połowie szklanki gorącej wody i pozostawić do ostygnięcia, a następnie dodać do masy twarogowej. Barwnik podany w takiej formie i proporcjach nie wpłynie na smak białego sera.

Różowy

Burak do sernika? Oczywiście! Dodajcie do masy twarogowej 1 łyżkę soku z buraka. Burak jest słodki, a jego barwnik intensywny. Jeżeli zależy Wam także na walorach smakowych, możecie dodać 2 łyżki soku z malin. Im więcej łyżek, tym kolor i smak zyska na intensywności. Pozostałe maliny możecie wykorzystać do dekoracji.

Zielony

Zielona masa sernikowa jest prosta w uzyskaniu. Wystarczy dodać sok ze szpinaku. Podczas przygotowywania mrożonego szpinaku na patelni puszczony sok dodaj do białego sera twarogowego. Wasz sernik nabierze wyjątkowego zielonego koloru, a pozostały szpinak wykorzystajcie do przygotowania smacznego obiadu.

Jak widzicie, w prosty sposób możecie urozmaicić Wasz tradycyjny przepis na sernik. Nie dość, że zmiana koloru będzie wyglądała zjawiskowo, to będzie także zdrowa. Smacznego!

Po więcej ciekawostek zapraszamy na nasz fanpage Ja Cię SERniczę

Artykuł sponsorowany
Program „Ja Cię SERniczę” sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *