Miska zdrowia dla każdego

Miska zdrowia pełna jagodowego koktajlu na kokosowym mleku… Ostatnio oglądałam program dr Mosley o właściwościach zdrowotnych kokosowego oleju. Olej kokosowy, a więc i tłuszcz zawarty w kokosowym mleku obniża poziom złego cholesterolu LDL i podwyższa dobry cholesterol HDL. Dlatego warto olej kokosowy dodawać do swojej codziennej diety. Ja dodaję go często do moich koktajli z jagodowych owoców, które również zawierają mniej cukru. Mniej cukru więcej tłuszczu, taka proporcja jest najbardziej korzystna dla zdrowia.

Ale wracając do przepisu, miska zdrowia zawiera pyszny i gęsty koktajl jagodowy, który wzbogaciłam dodatkowo nasionami chia i posypałam nasionami konopi. Więcej białka i więcej zdrowego tłuszczu. Uwielbiam koktajle z owoców jagodowych. Wystarczy wszystkie składniki zmiksować w blenderze i wylać do miseczki lub szklanki.

koktajl w misce

Owocowy koktajl świetnie pasuje na śniadanie jak również przed lub po treningu. Poza tym bardzo łatwo je się przyrządza. Warto więc sprawić sobie blender i miksować własne koktajle bez cukru, według własnych upodobań smakowych.

Jagodowy koktajl – miska zdrowia

1 porcja

Składniki:

50 g mrożonych jagód

1 łyżka nasion chia

100 ml kokosowego mleka

100 ml migdałowego mleka

1 banan

1 łyżka łuskanych nasion konopi

borówki

koktajl jagody śniadanie codojedzenia

Umieść wszystkie składniki oprócz borówki i nasion konopi w blenderze. Jagody mogą być zamrożone. Zmiksować koktajl i wlać do miseczki. Posypać nasionami konopi i borówkami. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *