Przewodnik po dekorowaniu mebli kuchennych

Możesz udekorować nowo wykończone meble, odnowić stary mebel bez zdejmowania go ze ściany lub wyróżnić niedrogi, ale niedokończony mebel, dodając jakiś efekt specjalny. Masz wiele opcji do wyboru.

Możesz zastosować wykończenie emalią, aby ukryć wiele wad powierzchni. Antyczne glazury lub drobinki nadadzą wygląd postarzanego, lub zużytego drewna. Złocenie woskiem nadaje meblom złoty kolor. Szablony, paski malarskie i kalkomanie to proste i ekonomiczne sposoby na dodanie dekoracji do niemal każdego wykończenia. Użyj swojej wyobraźni i szczegółowych instrukcji wymienionych w tym artykule, aby stworzyć dowolny efekt, aby odnowić meble kuchenne. Po co kupować nowe, skoro możesz nadać życie starym?

Zanim zaczniesz stosować technikę specjalnych efektów, upewnij się, że powierzchnia mebli jest czysta i gładka. I upewnij się, że materiały, których chcesz użyć, są kompatybilne z wykończeniem na danym egzemplarzu. Jest to szczególnie ważne w przypadku wykończeń lakierowych. Jednym z powszechnych sposobów ozdabiania mebli jest zastosowanie wykończenia emaliowanego.

codojedzenia.pl blog kulinarny

Emaliowanie

W przeciwieństwie do przezroczystych wykończeń, emalia może być stosowana na stare wykończenie drewnianych mebli. Jest twarda, atrakcyjna i łatwa w utrzymaniu. Obejmuje wiele wad – słabej jakości lub nieciekawe drewno, mocno poplamione powierzchnie i elementy wykonane z bardzo różnych rodzajów drewna, wszystko to można uratować dzięki jasnej powłoce emalii. Emalia użyta na gołym drewnie lub na starym wykończeniu może stworzyć efektowny akcent.

Rodzaje emalii

  • W przypadku mebli – emalii nigdy nie należy mylić z farbą.
  • Farba składa się z pigmentów w nośniku lub medium do aplikacji.
  • Dobra emalia składa się z pigmentów na bazie werniksu, lakieru lub oleju.
  • Podczas gdy emalia jest tak twarda jak lakier, farba daje miękkie wykończenie i ogólnie nie jest zalecana do stosowania na meblach.
  • Emalia olejna jest generalnie lepsza od typu lateksowego.

Emalia jest dostępna w formie wysokiego połysku, półpołysku, płaskiej lub matowej. Jeśli emaliujesz mebel jako akcent do pokoju, możesz chcieć błyszczącego wykończenia, ale większość szlachetnych mebli emaliowanych ma satynowe wykończenie, a nie wysoki połysk. Możesz kupić emalię w dostępnych kolorach lub wymieszać i stworzyć swój własny oryginalny kolor w sklepie z farbami.

Specjalne wymagania

Wykończone powierzchnie do emaliowania muszą być uszczelnione rozcieńczonym szelakiem. Przed nałożeniem emalii wszystkie powierzchnie należy pokryć podkładem. Błyszcząca emalia podkreśla niedoskonałości, dlatego powierzchnie przeznaczone do pokrycia tego typu muszą być bardzo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *