Ekspres do kawy – wynajem lepszy niż kupno?

Chcesz wyposażyć swój lokal w dobry ekspres do kawy? Wynajem to, obok kupna, jedna z metod jego pozyskania. W tym artykule dowiesz się, dlaczego wynajem ekspresu do kawy cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców.

Podsumowanie:

  • Chcesz, by w Twojej firmie pojawił się nowy ekspres do kawy? Wynajem to jeden ze sposobów na jego pozyskanie i dobra alternatywa dla tradycyjnego kupna urządzenia w sklepie.
  • Za wynajmem ekspresu do kawy przemawia wiele zalet. Między innymi dobre dopasowanie umowy do Twojego biznesu, mnogość dodatkowych usług w cenie wynajmu oraz dostęp do najnowocześniejszych ekspresów kawowych na rynku.
  • Jeśli chodzi o ekspresy do kawy, wynajem takich urządzeń ma tylko jedną wadę, ale tę też możesz uznać za niemałą zaletę. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, o czym mowa.

Potrzeby, które ma spełniać ekspres do kawy są różne w zależności od konkretnej firmy i branży, w jakiej ona funkcjonuje. Dla niektórych użytkowników ekspres kawowy to sprawa poprawy warunków pracy w biurze, dla innych podstawowe narzędzie pracy i najważniejsze źródło przychodu.

Ekspres do kawy – wynajem dopasowany do potrzeb Twojego biznesu

Pierwszy powód, dla którego warto rozważyć wynajem ekspresu do kawy to fakt, że ta forma pozyskania urządzenia jest dobra niezależnie od powodu, dla którego chcesz wyposażyć swój lokal w ekspres. Firmy proponujące usługę wynajmu ekspresu stworzyły bowiem elastyczne i różnorodne oferty, spośród których możesz śmiało wybierać – w zależności od tego, czy interesuje Cię rozliczenie miesięczne czy rozliczenie za napoje wydane przy pomocy ekspresu, czy potrzebujesz wyłącznie ekspresu, czy może także dostępu do produktów „coffee to go”. Dzięki temu z wynajmu skorzystasz jako właściciel biura, restauracji, kawiarni czy firmy cateringowej.

Brak dużej inwestycji na początku

Dobry ekspres do kawy to niemały wydatek. Wybierając tradycyjny sposób jego pozyskania, musisz ponieść jeden, ale duży koszt, by zyskać dany ekspres do kawy. Wynajem (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/) to dobra alternatywa, bo w tym przypadku płacisz stosunkowo niewielką sumę co miesiąc i dzięki temu budżet Twojej firmy w zasadzie tego nie odczuje. Tym bardziej, że koszt wynajmu ekspresu możesz „wrzucić w koszty”, zmniejszając tym samym kwotę do opodatkowania.

Dodatkowe usługi w cenie wynajmu

Co więcej, koszt pozyskania ekspresu do kawy w formie wynajmu okazuje się jeszcze mniejszy, kiedy doliczysz do tego fakt bezpłatnej instalacji i serwisowania ekspresu. Czasami dochodzą do tego również darmowe środki czystości oraz – a czego nie można pominąć – profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru konkretnego urządzenia, a nawet kawy najlepiej pasującej do Twoich potrzeb.

Dostęp do nowoczesnych urządzeń

Jeśli wybierzesz dobrą firmę oferującą ekspres do kawy na wynajem, możesz mieć pewność, że zyskasz tym samym dostęp do różnorodnych, ale najnowocześniejszych urządzeń, o różnych parametrach i od wielu światowych marek. Taka forma pozyskania ekspresu może więc podarować Ci wiele możliwości.

Umowa wynajmu ekspresu zawiera zapis, informujący o tym, że na żadnym etapie porozumienia nie stajesz się właścicielem ekspresu do kawy. Wynajemtym właśnie różni się od tradycyjnego kupna. Ale czy to źle? Kiedy umowa dobiegnie końca, a Ty zechcesz wyposażyć swój lokal w nowsze urządzenie, po prostu takie wybierasz i podpisujesz kolejną umowę. Nie martwisz się sprzedażą ani utylizacją poprzedniego modelu. To pozostaje na barkach firmy, świadczącej wynajem urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *