Wyciskarki wolnoobrotowe – co warto o nich wiedzieć?

Powszechnie, coraz więcej osób interesuje się aktywnym trybem życia oraz zdrowym żywieniem. Dostarczanie codziennej dawki witamin i minerałów z owoców i warzyw jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia. Wyciskarki wolnoobrotowe są narzędziem, które ułatwią odpowiednią podaż dobroczynnych składników w diecie. Z ich pomocą można całkowicie wyeliminować kupowane ze sklepów soki i przeciery, które są przepełnione konserwantami. Warto poznać zalety wyciskarek oraz ich funkcje.

wyciskarki_soki_codojedzenia

Wyciskarki wolnoobrotowe – jak działają?

Świeżo wyciskany sok, jaki daje wyciskarka wolnoobrotowa jest zdrowy, naturalny i pełen witamin. Przede wszystkim pozbawiony jest wszelkich substancji chemicznych i konserwantów.  Sposób, w jaki pozyskiwany jest sok z urządzenia ma ogromne znaczenie. Sok, jaki produkują wyciskarki wolnoobrotowe, takie jak np. https://sklep.puregreen.pl/pol_m_Wyciskarki-do-Sokow-159.html, tłoczony jest w bardzo powolnym tempie. Oznacza to, że jest lepszej jakości, ponieważ na warzywa czy owoce nie działa żadna dodatkowa siła, jak na przykład ciśnienie. Wyciskarki wolnoobrotowe w procesie produkcji nie podgrzewają ani nie dotleniają produktów. Dzięki temu sok zachowa największą ilość witamin i minerałów.

Zalety wyciskarek wolnoobrotowych

Jedną z najbardziej istotnych zalet wyciskarki wolnoobrotowej jest wysoka jakość soku oraz możliwość wyboru składników, jakie zostaną wykorzystane do jego produkcji. Soki tłoczone wolnoobrotowo jakością znacznie przewyższają te z sokowirówki oraz dostępne w sklepach.

Wysoka wydajność tego typu wyciskarek sprawia, iż poradzą sobie ze składnikami w różnej formie: zieleniną, kawałkami owoców i warzyw czy twardymi roślinami z grupy bulwiastych. Daje to różnorodną możliwość kompozycji zdrowych soków, w zależności od upodobań. Wyciskarki wolnoobrotowe są urządzeniami energooszczędnymi. Działają na wolnych obrotach, przez co nie potrzebują nakładów dużej energii, dzięki czemu rachunki za prąd nie wzrosną nawet przy codziennym użytkowaniu.

Ważną kwestia jest też czyszczenie urządzenia. Wyciskarkę wolnoobrotową można umyć szybko i skutecznie. Sok wylatuje innym ujściem, a resztki roślin zostają w osobnym pojemniku. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia czyszczenie sprzętu.

Wyciskarka wolnoobrotowa jest bardzo dobrą inwestycją w zdrowie, nawet gdy korzysta się z niej sporadycznie. Umożliwia przygotowanie wysokiej jakości soków bez konserwantów i sztucznych dodatków, które zawierają sklepowe produkty. Warto w niej przygotowywać przeciery i napoje dla siebie, dzieci i całej rodziny, aby dostarczać witamin i mikroelementów.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *