Modne grillowanie w roku 2020? Tylko z marką Koler!

Grillowanie jest w Polsce modne już od wielu lat. Przez cały ten czas urządzenia służące do przygotowywania potraw powoli się zmieniały, jednak dopiero niedawno nastąpiła prawdziwa ekspansja nowoczesnych grilli, wykorzystujących gaz lub elektryczne ogrzewanie do opiekania mięsa, warzyw i innych produktów. Dlaczego warto je wybrać i jakie będą najmodniejsze w tym sezonie? Przekonajmy się!

Moda na grill gazowy

Tradycyjne grille, które wymagały wykorzystania brykietu albo węgla drzewnego, na zachodzie odchodzą już w zapomnienie, zastąpione przez nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia. W Polsce ich rynek dopiero się rozwija, jednak stale rozwijająca się świadomość konsumentów w kwestii ich zdrowia sprawi bez wątpienia, że z czasem podbiją również serca Polaków. Skąd bierze się ich popularność?

Grill gazowy to przede wszystkim łatwość obsługi i wielofunkcyjność, jakiej nie posiadały tradycyjne paleniska. Są one wyposażone w nowoczesne ruszty, z możliwością dostosowania temperatury kontrolowanej czujnikami. Dzięki licznym, pomocniczym akcesoriom, zamontowanym w pobliżu półkom czy schowkom, pozwalają na trzymanie wszystkiego w zasięgu ręki. Co więcej, są to urządzenia duże i stabilne, odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także niepodatne na przewrócenie, na przykład przez biegające po ogrodzie dzieci.

Jednak ich najważniejsza zaleta to możliwość przygotowania bardziej zdrowych potraw niż w przypadku tradycyjnych grilli. Nowoczesne ogrzewanie gazem sprawia, iż nie są wydzielane w jego trakcie szkodliwe węglowodory aromatyczne ani sadza, które tak łatwo wytwarzane były podczas ogrzewania jedzenia nad żarzącym się węglem. Co więcej, kontrola temperatury gwarantuje, iż mięso nie ulegnie zwęgleniu, co także ma prozdrowotny wpływ na organizm człowieka. Zjadanie zwęglonych potraw, które często zdarzało się podczas staromodnego grillowania, z całą pewnością nie służyło poprawie zdrowia.

Najnowsze grille – niezawodność i funkcjonalność

Grille gazowe niemieckiej marki Koler, zachwycają swoim eleganckim wyglądem i wyjątkową jakością. Zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje ich niezawodność i długą żywotność. Jej potwierdzeniem może być 10-letnia gwarancja, oferowana przez samego producenta.

Jednak ich najważniejszą zaletą jest niebywała funkcjonalność. Grille Koler posiadają pięć palników – cztery główne i jeden boczny – co zapewnia maksymalne możliwości wykorzystania dostępnej przestrzeni. Kiedy na głównych palnikach przygotowywane jest mięso, bocznego można użyć do ogrzania sosu lub podtrzymania temperatury wcześniej przyrządzonych potraw. Każdy palnik posiada oddzielną regulację temperatury, dzięki której nawet różne rodzaje mięsa zostaną przygotowane w tym samym czasie, bez obawy o ich zwęglenie lub zbyt małe wysmażenie.

Każdy z grilli posiada dwa żeliwne ruszty oraz płytę żeliwną (lub możliwość dobrania jej do mniejszych zestawów), wzbogacającej możliwości urządzenia o kolejne funkcjonalności, jak choćby opiekanie delikatnych owoców morza, małych warzyw czy miękkich serów pleśniowych.

grill gazowy grillowe party codojedzenia blog kulinarny

Relish v4 – król wielkości i mocy

Na uwagę zasługuje bez wątpienia tegoroczny model Relish v4, największy w swojej klasie grill gazowy, który idealnie nada się do przyrządzania dań dla dużej rodziny, grupy przyjaciół czy nawet do małej, ogrodowej gastronomii. To bezkompromisowe urządzenie o dużej mocy, posiadające na wyposażeniu 2 ruszty i płytę żeliwną. Jego rozmiary, sięgające 76 cm x 46 cm powierzchni grzewczej, sprawiają, że zmieścisz na nim wszystko, o czym marzysz. To o dobre 10 cm więcej niż w przypadku najstarszego modelu, Relish v1.

grillgazowy_grillparty_codojedzenia

Relish v3 – niesamowity design

Kolejną nowością tego roku jest grill gazowy Relish v3, posiadający klasyczną wielkość powierzchni grzewczej 66 cm x 40 cm. Również na nim znalazło się pięć palników, sterowanych niezależnie od siebie i wyposażonych w czujniki temperatury. Charakterystyczną cechą tego grilla jest jednak jego design, łączący w sobie elementy ze stali nierdzewnej i te o wyglądzie klasycznego drewna. Dzięki nim oraz ciekawej aranżacji odsłoniętych i schowanych półek, stanowi on intrygujący powiew świeżości wśród podobnych sobie modeli nowoczesnych grilli.

Sprawdź, czy to on będzie twoim ulubieńcem lub porównaj go z pozostałymi modelami marki Koler.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *