Zdrowe i bezpieczne garnki do gotowania

Jakie są zdrowe i bezpieczne garnki do codziennego gotowania? Oczywiście są to garnki, które w żaden negatywny sposób nie wpływają na nasze zdrowie. Jaki zestaw garnków wybierzemy zależy od indywidualnych potrzeb. Do niedawna królowały garnki z nierdzewnej stali. Obecnie na rynku popularne są również garnki ceramiczne, emaliowane i garnki granitowe. Są to zestawy  garnków o niepowtarzalnych zaletach i zaspokajające wszystkie potrzeby.

Czym się kierować przy zakupie nowych garnków?

Decydując się na zakup nowych garnków, powinniśmy wybierać zestaw garnków, które będą trwałe, solidnie wykonane z materiałów dobrej jakości i takie, które będą służyć przez długi czas. Warto również pomyśleć o środowisku i wybrać garnki energooszczędne jak również takie, które pasują do wszystkich rodzajów kuchenek i takie, które można wstawić do piekarnika.

Ważne jest również aby garnki wpływały pozytywnie na nasze zdrowie. Alergicy bez obaw mogą spożywać potrawy gotowane w garnkach pokrytych powłoką ceramiczną, emaliowaną lub granitową.

zestaw garnków

Dlaczego warto wybrać zestaw garnków granitowych?

Zestaw garnków granitowych umożliwia energooszczędne gotowanie na wszystkich rodzajach kuchenek. Są one pokryte nieprzywierającą powłoką dlatego gotowane potrawy nie przywierają do dna garnka. Zaletą granitowej patelni jest to, że można na niej smażyć bez użycia tłuszczu. Poza tym garnki można myć w zmywarce.

Garnki granitowe są twarde, odporne na uszkodzenia oraz wysokie temperatury, mają doskonałe właściwości termiczne. Wyglądem przypominają kamionkowe naczynia. Świetnie się sprawdzają w nowoczesnej kuchni, tradycyjnej jak i o rustykalnym charakterze. Są lekkie, praktyczne i poręczne. Pamiętajmy jednak, że o garnki trzeba dbać. Nie powinno ich się przegrzewać.

Garnki ze stali

Każda kuchnia powinna być wyposażona w zestaw garnków o różnych pojemnościach i o różnym przeznaczeniu. Dobrej jakości garnki zapewniają profesjonalne gotowanie.  Garnki ze stali to naczynia wykonane  ze stali szlachetnej, trwałe i długowieczne. Zestaw garnków ze stali zawiera garnki o różnej pojemności. Świetnie pasują w każdej kuchni, zarówno satynowe lub matowe.

Tego typu garnki można kupić w tradycyjnym fasonie, z jednym lub dwoma uchwytami oraz ze szklaną pokrywką zaopatrzoną w odpowietrzacz. Niektóre zestawy garnków są zaopatrzone w miarkę. Garnki ze stali można używać na wszystkich rodzajach kuchenek gazowych, elektrycznych, halogenowych a także na kuchni indukcyjnej.

Garnki emaliowane

Zestaw garnków emaliowanych do powrót do przeszłości. Są to najczęściej kupowane garnki w Polsce. Jednakże obecne garnki emaliowane są akutermiczne. W praktyce oznacza to, że dno naczynia świetnie zatrzymuje i rozprowadza ciepło.  Tego typu garnki pasują do wszystkich typów kuchenek. Oprócz technicznych zalet, garnki emaliowane mają bardzo ładny wygląd, wzornictwo i można je kupić w przepięknych kolorach. Ponadto są to garnki ekologiczne i przyjazne dla zdrowia.

Dobrej jakości garnki zapewniają profesjonalne przyrządzanie potraw i ułatwiają gotowanie. Trudno sobie wyobrazić nowoczesną kuchnię bez funkcjonalnych i estetycznych akcesoriów. Nawet najbardziej żmudne czynności w kuchni mogą sprawić radość i dostarczyć wiele satysfakcji.

 

 

 

 

 

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *