Śniadanie- kolorowe, zdrowe i smaczne

Śniadanie kolorowe, zdrowe i smaczne. Ten przepis powstał na skutek mojej irytacji na blogerki, reklamujące odżywcze batony, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Przemysł cukierniczy za wszelką cenę chce ukryć cukier pod pięknymi nazwami jak “zdrowie”, “bogate w składniki odżywcze”, “raw food”…Trafia na naiwne bez jakiejkolwiek wiedzy blogerki, które za paczuszkę słodkich batoników robią mu reklamę… Nie wiem jak można delektować się kupnymi, słodkimi do przesady odżywczymi batonikami, kiedy tak łatwo i szybko można przyrządzić pyszne śniadanie bez zbędnych dodatków. Kupne batony odżywcze są okropne…Co właściwie oznacza nazwa odżywcze, że batoniki zawierają tyle cukru, że aż mdli? Byle szybko zaspokoić głód! W ogóle nie wiem jak je można nazywać odżywczymi, kiedy w jednym batonie połowę składników stanowią cukry proste. Od kiedy cukry proste są zdrowe? Poza tym dodawana jest skrobia! To po prostu słodki deser i jeśli macie ochotę to proszę bardzo, ale nie nazywajcie je dietetycznymi, odżywczymi i Bóg wie czym jeszcze! Ja wolę koktajl na śniadanie!

śniadanie

Proponuję więc zamiast soków i odżywczych batonów domowe śniadanie ze świeżo zmiksowanych owoców, jogurtu i orzechowego masła. Oczywiście, że owoce zawierają cukier ale świeże owoce zawierają go o wiele mniej niż owoce suszone. Warto się zastanowić co kupujemy  jeśli to coś kupujemy z myślą o zdrowym odżywianiu i schudnięciu. Deklaracja składników, która zawiera aż tyle węglowodanów trudno nazwać zdrową, a jeszcze trudniej odchudzającą. Nie zawsze to co mniej kaloryczne jest zdrowsze.

koktajl_sniadanie

Zdrowe śniadanie

Składniki:

na 2 porcje

2 duże kiwi

4 łyżki jagód, mrożone

200 ml gęstego jogurtu greckiego +100 ml

2 łyżki orzechowego masła, tutaj przepis

świeże jagody do posypania

łyżka kakao nibs (pokruszone nasiona kakaowca)

1 łyżka nasion konopi

1 łyżka miodu, opcjonalnie

Zmiksuj jagody z jogurtem. W oddzielnym naczyniu zmiksuj kiwi. Napełnij szklanki zielonym musem z kiwi,następnie naturalnym jogurtem lekko wymieszanym z masłem orzechowym i jogurtem jagodowym. Posyp kakao nibs, konopią i jagodami.

Mój koktajl na śniadanie nie jest aż tak słodki jak kupne batony. Dla mnie jednak jest pełen smaku, orzeźwiający i sycący. Koktajl można posłodzić miodem, ale wiąże to się z dodatkową porcją cukru, a miód zawiera go co niemiara! Można dodać łyżkę chlorella lub mączki z konopii i w ten sposób wzbogacić koktajl w białko. Jest to pełnowartościowe śniadanie, które zawiera conajmniej o połowę mniej cukru.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *