Havana Beach – drink na sobotni wieczór

Havana Beach to pyszny koktajl alkoholowy, który w bardzo prosty sposób można przyrządzić w domowych warunkach. Do przyrządzenia drinku konieczny jest jednak shaker. Jak nazwa wskazuje Havana Beach to idealny koktajl na lato. Bardzo go lubię, bo jest mocno orzeźwiający i niezbyt słodki. Jest wiele przepisów na Havana Beach. Chcę Wam zaproponować ten z ginger ale tonikiem, brązowym rumem i naturalnym sokiem z ananasa. Przepis na koktajl zaproponował mi synuś, który pracuje w barze. Co i rusz serwuje nowe dotąd mi nieznane drinki. Wierzcie mi ten Havana Beach przepis jest wypróbowany maksymalnie. Nawet musiałam napocząć kolejną butelkę rumu…he, he…

havana beach przepis

Lubicie alkoholowe koktajle na sobotni wieczór? Ja lubię się odprężyć wieczorem siorbiąc przez słomkę pyszny Havana Beach. Może zauważyliście na zdjęcie przezroczyste kule. Są to plastykowe pojemniki na lód. Lodowa kula dodana do drinka chłodzi go porządnie. zapewniam Was, że zdążycie spokojnie wypić koktajl, a kula wciąż jest zamrożona. Takie pojemniczki łatwo też przechowywać w zamrażalce.

havana_beach_1

Havana beach przepis

Składniki:

1 porcja

6 cl rumu

1-2 cl soku z limonki

1 łyżeczka syropu z cukru

6 cl ananasowego soku, naturalnego, nie z koncentratu

100- 150 ml ginger ale, lub wedle smaku

kostki lodu

plasterek limonki do dekoracji

havana beach przepis

Wszystkie składniki oprócz lodowej kuli, plasterka limonki i ginger ale umieść w shakerze wraz z kostkami lodu. Kieliszki do koktajlu można dodatkowo schłodzić w zamrażalce. Ja dzisiaj zrobiłam to balkonie, bo nieźle mrozi. Zamknij shaker i wstrząśnij. Na dno kieliszka włóż lodową kulę i wlej koktajl odcedzony od lodu. Udekoruj limonką i przed podaniem wlej ginger ale aby zrobiła się pianka. Podaj koktajl ze słomką.

SparaSpara

SparaSpara

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *