Matcha – spróbuj nowej herbaty

Co pewien czas na rynku pojawiają się innowacyjne smaki, a dzięki postępującej globalizacji możemy w Polsce próbować wielu smacznych specjałów z wielu zakamarków świata. Na polskie stoły trafiają różne do tej pory niszowe smaki z wielu miejsc. Ostatnie lata to rozkwit popularności japońskiej herbaty – Matcha. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej herbacie i sprawdźmy dlaczego zyskuje tak bardzo w ostatnim czasie.

Czym jest Matcha?

To pochodząca z Japonii, tradycyjna herbata zielona w proszku, której cechą charakterystyczną jest właśnie owy zielony, bardzo wyrazisty kolor. Wiąże się ona z tradycją japońską oraz jej kulturą. Jej cechą charakterystyczną jest niesamowicie duża moc działania i bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Herbata ta ma swój odrębny rytuał picia w Japonii, ale również stosowana jest nawet jako dodatek do wypieków. Towarzyszy jej cała kultura spożywania i przyrządzania.

matcha herbata blog kulinarny codojedzenia infulencer

Znakomita herbata pełna pobudzających właściwości

Europa znacznie później posmakowała w Matchy. Europejczycy zachwycili się przede wszystkim nie tyle rytuałem jej picia czy też smakiem, ale mocą działania, która porównywalna jest z bardzo silną kawą i innymi używkami, ale również dzięki temu, że herbata ta posiada właściwości odżywcze, może być cennym uzupełnieniem diety codziennej. To coś więcej, aniżeli zwykła kofeina. Do klasycznej kofeiny w matchy dochodzi działania L-teaniny, która z kolei ma działanie relaksujące, wydłużające także wpływ kofeiny na nasz organizm. W yen sposób uzyskujemy efekt przedłużonego, ale przyjemnego pobudzenia. Substancja ta daje efekt „czujności”, który będzie nam towarzyszyć przez kilka kolejnych godzin. To co również bardzo ważne dla konsumentów, efekt pobudzenia nie kończy się nagle jak w przypadku kawy czy też innych używek.

Herbata ta często pita jest również na zimno. W takiej sytuacji wywar z niej trafia do buteleczki z wodą, gdzie przed wypiciem należy energicznie potrząsnąć całością. W ten sposób uzyskujemy zupełnie naturalny i całkowicie zdrowy napój energetyczny – solidną alternatywę dla stosowanych przez niektóre osoby energy drinków, które jednak posiadają wiele niebezpiecznych substancji, które oprócz pobudzającego działania wpływają na nasz organizm niekorzystnie.

Sklep internetowy z herbatą

W sklepie moyamatcha.com znajdziesz nie tylko samą herbatę, pochodzącą z najlepszych regionów uprawnych, ale również gotowe zestawy do jej przyrządzania w tradycyjny sposób w Twoim domu. To wybór spośród najlepszych smaków i aromatów matchy. Każdy miłośnik herbat na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *