Czekoladowa granola dla łasuchów

Czekoladowa granola dla łasuchów…Domowa granola jest najlepsza. Staram się przekonać moje dzieci do jedzenia granoli zamiast  słodkich chrupków. Chrupki to tragedia, nie ma znaczenia czy ryżowe, jogurtowe z miodem…Słodkie, słodkie i jeszcze raz słodkie. Nie dziwota, że otyłość i cukrzyca u dzieci i zresztą nie tylko polskich jest taka duża. Próbowaliście kiedyś takie chrupki śniadaniowe? Jest w nich tyle cukru, że głowa boli! Dlatego czekoladowa granola wydaje mi się o wiele lepszą alternatywą dla moich łasuchów niż wszystkie kolorowe chrupki! Nawet musli są słodkie! Producenci śmią je nazwać zdrowymi , kiedy zawierają tyle cukru, a biedni rodzice muszą później biegać po lekarzach, nie mówiąc już o dentyście.

czekoladowa granola

Czy czekoladowa granola jest zdrowszą alternatywą? Oczywiście! Moja granola zawiera orzechy, kokosowy olej i czekoladę o dużej zawartości kakao. Poza tym robi ją szybko i łatwo i je bez wyrzutów sumienia. Miseczka naturalnego jogurtu z granolą i owocami to wspaniałe i pożywne śniadanie dla nas i naszych pociech.

Czekoladowa granola

Składniki:

100 g migdałów ze skórką

100 g orzechów cashew

2 łyżki owsianych płatków

2 lyżki oleju kokosowego

50 g czekolady

2 łyżki sezamu

100 g orzechów pecan

czekoladowa granola przepis

Migdały, orzechy i czekoladę pokrój grubo. Wsyp do miski. Dodaj nasiona sezamu,owsiane płatki i rozpuszczony olej kokosowy. Wymieszaj i wysyp na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Wstaw do piekarnika nastawionego na 175ºC i piecz granolę przez 30 minut. Po połowie czasu wymieszaj granolę i wstaw z powrotem do piekarnika. Wyjmij upieczoną granolę i ostudź. Przechowuj w szklanym zakręcanym słoiku.

Czekoladowa granola to super przysmak z naturalnym jogurtem i świeżymi owocami. Warto gęsty jogurt oczywiście bez cukru. Banan jest tak słodki, że w zupełności wystarczy i zastąpi w daniu rafinowany cukier. Czekoladowa granola z takimi dodatkami to nawet świetny deser.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *