Koktajl kokosowo migdałowy

Witam serdecznie! U nas wiosna! Humor od razu lepszy, aż się chce wyjść na spacer i zażyć upragnionych, ciepłych promieni. Sama przyjemność. Jeszcze przyjemniej usiąść w zaciszu na balkonie i siorbać powoli pyszny koktajl kokosowo migdałowy! Smoothies czyli koktajle niekoniecznie muszą być na krowim mleku lub jogurcie. Niemleczne produkty jak kokosowe mleko,mleko owsiane, migdałowe czy sojowe świetnie nadają się do robienia koktajli. Kokosowy koktajl to mój ulubiony i za każdym razem robię go trochę inaczej.

Dzisiaj proponuję Wam wypróbować przepis na koktajl z kokosowym mlekiem. W tym koktajlu znajduje się mnóstwo dobrych rzeczy jak migdałowe masło, daktyle i banan. Bardzo polecam!

koktajl kokosowo migdałowy

Koktajl kokosowo migdałowy

Składniki:

na 2 porcje

1 puszka kokosowego mleka

1 łyżka kakao

1 banan, zamrożony

4 daktyle

2 łyżki migdałowego masła

szczypta waniliowej pasty

2 łyżki kokosowych wiórków

2 łyżki migdałowych płatków

2 łyżki rozpuszczonej czekolady

2 czubate łyżki kokosowej śmietanki

kokosowy koktajl

Otwórz mleko i odbierz łyżką gęsty kożuch – śmietankę. Włóż do lodówki. Kokosową śmietankę można ubić dopiero po uprzednim schłodzeniu. Resztę mleka zmiksuj z daktylami, kakao, rozdrobnionym bananem i wanilią. Zamocz brzegi puczarków w rozpuszczonej czekoladzie i obtocz w uprażonych kokosowych wiórkach i migdałowych płatkach. Napełnij pucharki koktajlem, a na wierzchu połóż łyżkę ubitej kokosowej śmietanki. Udekoruj czekoladą , wiórkami i migdałami.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *