Makaron z pesto i łososiem

Makaron z pesto i łososiem to przykład dania z makaronem, które nigdy się nie znudzi!. Poza tym makaron z pesto i łososiem można przygotować na wiele sposobów. Nie ma mowy, że makaron z pesto kiedyś mi się znudzi, zwłaszcza, że co i rusz kupuję makarony o przeróżnych kształtach jak ten makaron rurki w 100% z semoliny…Chyba dlatego był taki drogi!

makaron z pesto

Makaron z pesto można podać na gorąco lub jako sałatkę makaronową na zimno. Sałatka makaronowa z pesto to super pomysł  na majówkę. Makaron pasuje do wszystkiego, a jeśli lubicie, wędzonego łososia, mozzarella, szparagi i pesto to skorzystajcie z przepisu poniżej.

Makaron z pesto

Składniki:

na 4 porcje

250 g makaronu

150 g wędzonego na ciepło  łososia

250 g szparagów

150 mini mozzarella

6 łyżek bazyliowego pesto, tutaj przepis

250 g koktajlowych pomidorów

kilka liści bazylii do dekoracji

sałatka makaronowa z pesto

Ugotuj makaron al dente w lekko osolonej wodzie. Odcedź i przełóż na dużą miskę. Dodaj pesto i wymieszaj. Podziel szparagi na 3 cm kawałki. Odłóż kłosy na bok , a resztę obgotuj w lekko osolonej wodzie przez 4 minuty, po czym włóż kłosy szparagowe i gotuj jeszcze przez 3 minuty. Odcedź szparagi i opłukaj zimną wodą. Szparagi zachowają swój świeży, zielony kolor. Przekrój pomidory na pół i podziel łososia na kawałki. Dodaj pomidory, łososia i mozzarellę do makaronu i wymieszaj. Dopraw sałatkę solą i udekoruj bazylią.

 

 

 

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *